Zamknij
REKLAMA

Flat design na stronach internetowych

19:43, 16.06.2022 | .
Skomentuj

Flat design, czyli płaskie projektowanie stron internetowych jest odpowiedzią na ogromną ilość informacji, którą każdego dnia serwują różne serwisy. Niestety w większości przypadków efekty takich działań są odwrotne do oczekiwanych, czyli odbiorcy konsumują treści wybiórczo lub całkowicie je pomijają.

Wszechogarniający chaos informacyjny sprawia, że proste, minimalistyczne, ustandaryzowane i skategoryzowane strony systematycznie zyskują na popularności. Co warto wiedzieć o stylu flat design?

Przejrzystość, prostota, uporządkowanie - cechy czytelnej strony internetowej

Praktycznie każdy użytkownik Internetu spotkał się z sytuacją, w której musiał przewertować kilka, nawet kilkanaście witryn w celu znalezienia konkretnej informacji. Marnotrawienie czasu w sieci jest tak samo frustrujące, jak w rzeczywistości. Z tego powodu użytkownicy doceniają strony, na których znajduje się stosunkowo niewiele treści, ale wartościowej. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim stworzenie takiego tekstu, który jest w 100% dopasowany do odbiorcy. Wartościowe informacje nie są poprzedzone bardzo długim wstępem.

Ponadto w treści nie występują powtórzenia i nielogiczne powiązania. Projektowanie stron internetowych w stylu flat design wyróżnia logiczny i przyjazny dla użytkownika (a nie jedynie dla właściciela) design. Kolejne zalety tego stylu to doskonała czytelność, intuicyjność i rozwiązania dopasowane do wymagań i potrzeb użytkowników.

Dodatkowe informacje o flat design

Nie od dziś wiadomo, że szybkość ładowania strony ma znaczący wpływ m.in. na liczbę przerywanych sesji. Z czego to wynika? Przede wszystkim z przyzwyczajeń internautów, którzy preferują witryny wczytujące się praktycznie natychmiast. Styl flat design pomaga skrócić czas ładowania witryny dzięki czemu konkretna strona ma większą szansę na osiągnięcie wysokich wyników w popularnych wyszukiwarkach. Opisywany styl zakłada również wykorzystanie wyłącznie prostych i czytelnych grafik, a także jednolitego stylu kolorystycznego.

Dowiedz się więcej: projektowanie stron internetowych Białogard

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

gośćgość

0 1

Bardzo ciekawy tekst! Ostatnio zaczęłam tworzyć własną stronę (korzystając z pomocy Interii i pakietu dla firm) i myślę, że na pewno wykorzystam styl flat design. Sama również cenię to, kiedy jakaś witryna jest przejrzysta i łatwo można znaleźć w niej ważne informacje. Poza tym prostota i minimalizm zawsze się obroni. 10:50, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

Flat design to trend sprzed paru lat... no, ale Białogard. OK. ;D 11:42, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%