Zamknij

Frankowiczu czy bank musi zwrócić Ci nadpłacone raty jeśli spłaciłeś już kredyt w

12:41, 15.06.2022 . Aktualizacja: 12:42, 15.06.2022
Skomentuj

Jak pokazują statystyki - około 50% kredytów, które były zaciągnięte w CHF uległo już całkowitej spłacie. Osoby, które posiadały taki kredyt często zapomniały już, że takowy miały. Jednak warto poszukać zakończonej umowy, bo może okazać się, że bank powinien zwrócić nam dziesiątki a często nawet setki tysięcy złotych!

Jak pokazują statystyki - około 50% kredytów, które były zaciągnięte w CHF uległo już całkowitej spłacie. Osoby, które posiadały taki kredyt często zapomniały już, że takowy miały. Jednak warto poszukać zakończonej umowy, bo może okazać się, że bank powinien zwrócić nam dziesiątki a często nawet setki tysięcy złotych! Mimo że nie dotyczy Cię już ciągle rosnąca rata kredytu to warto skorzystać z prawa, które działa także na korzyść osób, które spłaciły już kredyt. Tak to nie jest błąd w druku. Mimo nieczynnego już kredytu możesz nadal domagać się unieważnienia bądź odfrankowienia takiej umowy. A korzyści finansowe, które osiągniesz po wygranej w sądzie może znacząco polepszyć twoja aktualną sytuację majątkową, bo to bank będzie musiał oddać ci pieniądze. Przeczytaj do końca artykuł a dowiesz się na jakiej podstawie i na jaką wysokość rekompensaty możesz liczyć.

Jak wyliczyć korzyść frankowicza przy unieważnieniu umowy w przypadku jej zakończenia?

Najczęstszym scenariuszem zakończenia sporu jest wygrana frankowicza to aż 90-99%. Dziś patrząc na statystyki, okazuje się, że ponad 90% wyroków pozytywnych to unieważnienie umowy. Jedno jest pewne — statystyki są imponujące i dotyczą także osób, które kredyt już całkowicie spłaciły.

W przypadku unieważnienia umowy kwota sporu wyliczana jest w następujący sposób:

Kwota dokonanych wszystkich wpłat na rzecz banku (w tym raty, ubezpieczenia i prowizje) – kwota zaciągniętego kredytu netto.

Do tego wszystkiego w przypadku wyroku, który jest zgody z teorią dwóch kondykcji doliczane są wysokie odsetki za zwłokę. Sąd najczęściej dolicza je od chwili wniesienia pozwu, ale nie jest też wykluczone, że naliczy je od chwili całkowitej spłaty kredytu. Aktualna sytuacja z rosnącą inflacją i rosnącymi stopami procentowymi paradoksalnie działa na korzyść klienta. Od dnia 9.06.2022 odsetki za zwłokę wynoszą 11,50% w skali roku. Więc w aktualnej sytuacji nie ma co się martwić, że proces frankowy trwa długo, bo korzyść odsetkowa może okazać się olbrzymia. Panuje tu zasada — im dłużej czekasz, tym więcej zyskujesz.

Czy wszystkie umowy kwalifikują się do dochodzenia roszczenia?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu uważano, że nie wszystkie umowy kwalifikują się do dochodzenia roszczenia. Jednak linia orzecznicza wykształtowała się już na tyle, że nawet umów według wzorców BZWBK, Fortis banku nadają się także do unieważnienia. Osoby, które zaciągnęły kredyt na cele związane z prowadzoną działalność gospodarczą czy też  wynajmowały lokal, mają szansę na wygraną z bankiem w sądzie. Także bez względu, jaką umowę podpisałeś, zawsze warto ją przeanalizować.

Jakie kroki muszę podjąć, aby odzyskać nadpłacone pieniądze w kredycie frankowym?

Co potrzebujesz, żeby unieważnić umowę już spłaconą?

  1. Poszukaj umowy bądź wystąp o duplikat do banku – duplikat umowy może kosztować około 50-100 zł
  2. Sprawdź na kalkulatorze, o jaką kwotę możesz zyskać i sprawdź, czy Ci się to opłaca https://lextio.pl/kalkulator-chf/
  3. Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ekspertem i dowiedz się, czy twoja umowa spełnia warunki, które dają możliwość dochodzenia sporu w sądzie, a roszczenie nie uległo przedawnieniu. Kontakt znajdziesz tutaj https://lextio.pl/kontakt/
  4. Zapoznaj się z bazą wyroków - https://lextio.pl/baza-wyrokow/
  5. Zapoznaj się z rekomendacjami naszych klientów - https://lextio.pl/lextio-opinie/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%