Zamknij

Izolacja pozioma jaka metoda jest najlepsza?

20:18, 16.05.2022 . Aktualizacja: 20:18, 16.05.2022
Skomentuj

Nie ma jednej metoda izolacji poziomej. Wybór rodzaju izolacji może zależeć od wielu czynników, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Zdaniem ekspertów każda izolacja, która jest skuteczna - jest dobra. Dlatego Zacznijmy od początku - czym jest izolacja pozioma i kiedy warto o niej pomyśleć?

Izolacja - co to i do czego jest potrzebna

Izolacja pozioma to najprościej mówiąc system przeciwdziałania wilgoci w domu. Woda i wilgoć są niezwykle fatalne w skutkach dla każdego budynku. Budując dom czy inny obiekt chcemy, by stał i służył jak najdłużej, a te plany łatwo i szybko może nam popsuć woda właśnie, kiedy źle zabezpieczymy przed nią budynek. Zamiast walczyć mokrymi ścianami, łuszczącym się tynkiem, odpadającą tapetą czy farba, grzybem, pleśnią i wykwitami na ścianach domu, lepiej temu zapobiegać. Pierwszym krokiem, by nie dopuścić do takich sytuacji i zadbać o to, by budynek służył lata niejednemu pokoleniu, jest porządne izolowanie go. Ale od czego zacząć?

Izolacja pozioma podczas budowy budynku

Izolacja pozioma skutecznie zatrzymuje podciąganie wody z gruntu, czyli fachowo mówiąc  kapilarne podciąganie wody. Jest to proces niebezpieczny i może prowadzić do wspomnianych już niepożądanych skutków. Izolacje poziome wykonuje się pomiędzy ławą fundamentową a ścianą oraz na styku posadzki z murem nośnym parteru. Izolacje poziome wykonuje się często metodami tradycyjnymi.

Iniekcja ciśnieniowa

Doskonałej jakości materiały i preparaty pozwalają na wykonanie solidnej izolacji poziomej, która zatrzyma wodę w najniższych partiach murów, poniżej poziomu wykonanej iniekcji, chroniąc tym samym ściany budynku.

Wykonana w ten sposób iniekcja murów jest procesem skutecznym, zapewniającym trwały efekt. Iniekcja ciśnieniowa to technologia ekologiczna i niezwykle prosta w zastosowaniu. Wykonywane przez naszą firmę iniekcje charakteryzują się najwyższą skutecznością i działają przez wiele lat, dlatego po naszej pracy, klienci nie muszą już martwić się o nic.

Metodę iniekcji ciśnieniowej stosujemy, gdy nie można wykonać izolacji metodą tradycyjną.

Iniekcja krystaliczna

Istnieje także metoda zwana iniekcją krystaliczną. Iniekcja krystaliczna jest stosunkową starą metodą izolacji, którą wykorzystuje się coraz rzadziej. Zdecydowanie skuteczniejszą metodą jest iniekcja ciśnieniowa, która gwarantuje wieloletnią ochronę przed wilgocią i wodą gruntową bez konieczności okresowego powtarzania czynności izolujących.

Co robić, gdy gotowy budynek nie posiada izolacji poziomej?

Zdarza się, że nie wszystkie budynki posiadają izolację poziomą, lub jest ona tak stara lub zniszczona, że praktycznie nie spełnia swoich funkcji. Nikt nie lubi leniuchów, bo z tego biorą się problemy. Jakie? Oczywiście - kapilarne podciąganie wody, skutkiem czego jest wilgoć powodująca liczne nieprzyjemności. Jest na to ratunek. W budynkach już istniejących stosuje się metodę iniekcji ciśnieniowej. Co to takiego? Przy użyciu odpowiednio dobranego wysokiego ciśnienia wprowadza się w wywiercone wcześniej otwory specjalny preparat iniekcyjny.

Z wilgocią należy walczyć prewencyjnie, a w przypadku jej wystąpienia trzeba reagować natychmiast. Brak wilgoci to zdrowszy budynek, który postoi wiele, wiele lat.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%