Zamknij
REKLAMA

Sprawdź zdrowy i wygodny sposób ogrzewania mieszkania

14:34, 13.01.2022 | .
Skomentuj

Elektryczne ogrzewanie mieszkania może być bezpieczne dla zdrowia i środowiska oraz bardzo wygodne  - nie wymaga dodatkowego specjalnego pomieszczenia oraz prosta obsługa sprawiają że ogrzewanie elektryczne zyskuje coraz więcej zwolenników.

Ogrzewanie elektryczne - zdrowie i komfort użytkowania

Ogrzewanie elektryczne to najbardziej wygodny, ekologiczny i niezawodny sposób ogrzewania mieszkania.

Mieszkanie może być ogrzewane elektrycznie za pomocą grzejników elektrycznych montowanych na ścianie i podłączanych do obwodu elektrycznego lub komfortowego ogrzewania podłogowego, albo kotłów elektrycznych.

Istnieje również elektryczne ogrzewanie akumulacyjne czyli tzw. piece akumulacyjne i pompy, które produkują ciepło w tańszej taryfie nocnej i wykorzystuje je w ciągu dnia.

Powyższe rozwiązania chodź są wygodne to niestety bardzo drogie, koszt może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych i polecane są do domów wolnostojących.

Ogrzewanie elektryczne - przenośne i tanie rozwiązania

 • Przenośny grzejnik elektryczny

Cena podstawowego grzejnika elektrycznego tzw. farelki to koszt kilkudziesięciu złotych. Jest lekki, z łatwością można przenosić go do innych pomieszczeń. Jego moc to zazwyczaj od 750 do 2000 W. Chodź cena urządzenia jest bardzo niska, to juz miesięczny koszt eksploatacji może przyprawić o zawrót głowy. Farelka oddaje tyle samo energii elektrycznej ile pobierze. Tańszym w użytkowaniu urządzeniem jest klimatyzator przenośny.

 • Klimatyzator przenośny

Klimatyzacja kojarzy się przede wszystkim z ochładzaniem mieszkania, ale proces może zostać odwrócony i klimatyzator przenośny stanie się mobilnym urządzeniem grzewczym z dodatkowymi funkcjami osuszania powietrza z nadmiaru wilgoci i wentylowania, a nawet oczyszczania jak w przypadku Fersk Vind 2  wyposażonego w filtr HEPA, dzięki czemu również oczyszcza powietrze z alergenów, smogu, wirusów i grzybów dostarczając ok 290 m3/h czystego powietrza.

Koszt klimatyzatora przenośnego z funkcją grzania to ok. 800 - 2000 zł i zużywa mniej prądu niż grzejnik elektryczny. Klimatyzator nie wydziela żadnych spalin do pomieszczenia, ani do atmosfery.

Nie wpływa zatem na zwiększenie zanieczyszczenia smogowego, które już i tak przekracza dopuszczalny poziom, bardzo negatywnie wpływając na nasze zdrowie i życie. Klimatyzatory przenośne nie wymagają dokładania paliwa, są wygodne i łatwe w użytkowaniu.

Aby lepiej zadbać o zdrowie wybierz klimatyzator przenośny, który do ogrzewania będzie wykorzystywał naturalny gaz np. propan R290 w Fersk Vind.

Montaż klimatyzatora domowego można wykonać samodzielnie przyklejając specjalną uszczelkę do okna i wystawiając rurę wylotową, dołączoną do urządzenia. Klimatyzator jest od razu gotowy do użycia.

Klimatyzator przenośny umożliwia ustawienie temperatury, którą będzie utrzymywał na stałym poziomie (do 32°C).

Dlaczego warto ogrzewać mieszkanie klimatyzatorem przenośnym?

 • Niezawodność.
 • Wygoda - dzięki małym kółkom łatwo można przewozić go do innych pomieszczeń.
 • Bezpieczeństwo.
 • Dobra cena.
 • Czystość nie wymaga uzupełniania drewnem lub innym paliwem.
 • Łatwość użytkowania
 • Łatwość montażu
 • Szybkość ogrzewania
 • Ekologia
 • Dodatkowe funkcje wentylowania i osuszania powietrza

Jak ochłodzić mieszkanie?

Latem, kiedy temperatura za oknem przekracza nawet 32°C klimatyzator przenośny jest w stanie ochłodzić mieszkanie do nawet 16°C. Pamiętaj, aby często wietrzyć dom i nie dopuszczać do dużych różnic temperatur latem jak i zimą. Najbardziej komfortowa temperatura dla organizmu to 21°C - 24°C.

Uważaj na urządzenia, które w sklepach nazywane są klimatyzatorami, ale nimi nie są. Podobnie wyglądające urządzenia to klimatory, główną różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest rura wyrzutowa. Kolejną różnicą jest brak sprężarki i czynnika chłodniczego, której klimatory nie posiadają, dlatego nie są w stanie ani ochładzać, ani ogrzewać powietrza, może służyć jako wentylator i zwiększyć nawilżenie powietrza. Więcej o klimatorach tutaj: https://tko.pl/131331,2021,12,01,klimatyzator-przenosny-czy-klimator-tylko-jeden-z-nich-chlodzi.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%