Zamknij
REKLAMA

Jak uzyskać dofinansowanie do wymiany pieca?

12:05, 13.01.2022 | .
Skomentuj

Nie od dziś wiadomo, że stale przekraczane stężenie zanieczyszczenia powietrza ma negatywne skutki dla zdrowia każdego człowieka. Narażone na nie są szczególnie osoby starsze i dzieci, którzy to cierpią najbardziej z powodu chorób układu oddechowego. Jednym ze sposobów radzenia sobie z nieczystością powietrza jest wymiana starych pieców na pompy ciepła.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Dofinansowanie wymiany pieca jest skierowane do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego mieszkania z budynku jednorodzinnego z osobną księgą wieczystą. Aktualnie od 2022 roku startuje program, który potrwa do 2026 roku. W ramach programu Moje Ciepło dotacje będą oscylowały w granicach od 7 tysięcy złotych do nawet 21 tysięcy. Pierwsza kwota dotyczy powietrznych pomp ciepła, natomiast druga możliwa będzie do uzyskania w przypadku instalacji gruntowych pomp ciepła. Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) można znaleźć również informacje o dotacjach w kwocie do 20 tysięcy złotych z programu Czyste Powietrze.

Jakie czynności należy wykonać, aby uzyskać dofinansowanie?

Aby uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, beneficjent musi pobrać i wypełnić wniosek, a następnie wydrukować go, podpisać i dołączyć załączniki. Taki wniosek jest gotowy do złożenia.  Załączniki, jakie będą potrzebne to: potwierdzenie własności domu lub lokalu, oświadczenia z danymi podpisanego przez właściciela lub przez współwłaścicieli, oraz oświadczenia z danymi i podpisem współmałżonka. Kolejnym etapem będzie potwierdzenie użytkowania starego kotła przez kontrolerów z urzędu miasta i gminy, po którym można podpisać umowę. Po podpisanej umowie następuje realizacja inwestycji oraz rozliczenie realizacji wniosku. Gdy beneficjent wykona powyższe kroki, musi poczekać na  zaakceptowanie wniosku rozliczeniowego w urzędzie. Kiedy już zostanie on zaakceptowany, dopiero wtedy możliwe będzie wypłacenie dofinansowania wymiany pieca. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%