Zamknij
REKLAMA

Nabłyszczacz do zmywarki – czy jest konieczny? Jak go stosować?

12:08, 06.12.2021 | .
Skomentuj

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup zmywarki, na pewno chcesz, aby efektywnie czyściła i służyła latami. Jednak nie zależy to tylko i wyłącznie od jakości urządzenia, ale również sposobu jej eksploatacji. Jak większość urządzeń czyszczących, również ona do skutecznego działania potrzebuje dodatkowych preparatów. Z pomocą przyjdą tabletki, ale i nabłyszczacze do zmywarki.

Dlaczego warto stosować nabłyszczacz do zmywarki?

Tabletki do zmywarki są nieodłączną częścią jej posiadania i użytkowania. Z nabłyszczaczem jest jednak nieco inaczej, nie każdy decyduje się na jego zakup. Jednak, jak się okazuje, naprawdę warto go wybrać z kilku znaczących powodów. Gdy płyn nabłyszczający umieścisz w pojemniczku obok tego, gdzie znajduje się tabletka, zostanie on wykorzystany w fazie płukania gorącą wodą. Sprawi, że napięcie powierzchniowe płuczącej wody zmniejszy się, co z kolei przełoży się na łatwiejsze spływanie wody po szkle i ceramice. Efekt to nieskazitelnie czyste i lśniące szklanki, kieliszki do szampana i naczynia. 

Jednak nabłyszczacz do zmywarki może więcej. Zapewnia także neutralizację resztek mydła, a także zapobiega osadzaniu się kamienia wapiennego – wroga każdej zmywarki. Trzeba jednak podkreślić, że zbyt mało środka wykorzystanego podczas mycia może doprowadzić do tego, że na powierzchni naczyń pojawią się widoczne smugi. Zawsze więc kieruj się informacjami dotyczącymi dawkowania znajdującymi się na opakowaniu. 

Jak używać nabłyszczacza do zmywarki?

Sposób stosowania nabłyszczacza nie jest skomplikowany. Praktycznie każda zmywarka na swoich drzwiach ma dwa otwierane pojemniki (wszystko zależy od producenta). Jeden z nich, najczęściej znajdujący się bliżej krawędzi drzwi oferuje miejsce na tabletkę, drugi, ten, którego funkcję właśnie odkryłeś ma w środku miejsce na nabłyszczacz. Wystarczy zaaplikować środek w pojemniku i go zamknąć, zupełnie jak w przypadku tabletki. Trzeba zauważyć, że nabłyszczacz występuje w formie płynnej i nie trzeba go rozrabiać przed użyciem. Z tego środka możesz korzystać podczas każdego mycia lub okazjonalnie, gdy na przykład większość zawartości zmywarki to kieliszki, szklanki i inne szklane naczynia, na których najczęściej pozostają smugi i zacieki.

Szkodliwość nabłyszczaczy do zmywarki – fakt czy mit?

Jest wiele głosów przeciwników stosowania nabłyszczaczy do zmywarki, jako by środek ten miał negatywnie wpływać na zdrowie użytkowników. Badania Instytutu Zdrowia w Stanach Zjednoczonych wykazały, że obawy te lub oskarżenia są bezpodstawne. Jeżeli nabłyszczacz będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie w celu, do jakiego został stworzony, nie istnieje ryzyko szkodliwości dla zdrowia. Co więcej, środek ten jest całkowicie biodegradowalny, nie powoduje podrażnień oczu i skóry. Najczęściej w jego składzie znajdziemy etanol, kwas cytrynowy czy sodę, jest więc bezpieczny i bardzo skuteczny. Jeśli chcesz, aby naczynia i szklana zastawa była zawsze idealnie czysta, korzystaj z nabłyszczacza za każdym razem, gdy załączasz zmywarkę.

(MATERIAŁ PARTNERA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

annaaannaa

0 0

'Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
.
www.e-sponsorka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
16:49, 06.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%