Zamknij
REKLAMA

Jaki sprzęt powinna posiadać nowoczesne pieczarkarnia?

21:22, 03.12.2021 | .
Skomentuj

Nowoczesna pieczarkarnia to pieczarkarnia wyposażona w zaawansowany sprzęt i maszyny. Istotne jest tu, aby wyposażenie pieczarkarni wykonane było z materiałów wysokiej jakości i spełniało obowiązujące normy i wymagania techniczne. Jakość sprzętu i maszyn odgrywa tu ogromną rolę. Pieczarkarnia jest bowiem biznesem niezwykle wymagającym. Ważne jest zatem, aby widzieć, jaki w dzisiejszych czasach sprzęt powinien znajdować się na wyposażeniu nowoczesnej pieczarkarni.

Regały wykorzystywane w pieczarkarniach

Każda nowoczesna pieczarkarnia powinna posiadać na swoim wyposażeniu odpowiednio przystosowane regały. Ważny, aby cechowała je wysoka jakość. Pełnią one bowiem niezwykle istotną funkcję. Z tego też powodu regały do pieczarkarni powinny być wykonane na wymiar, a do ich produkcji wykorzystane powinno być aluminium. Materiał ten bowiem nie koroduje. Poza tym aluminium odbija światło, dzięki czemu będzie ono odpowiednio rozproszone w komorach uprawnych. Właściwe rozproszenie światła w sposób pozytywny wpływa na jakość zbiorów. Warto dodać, że wykonane z aluminium regały do pieczarkarni cechuje duża wytrzymałość i odporność na różne czynniki zewnętrzne. Jeśli chodzi o to, jakiej wielkości regały sprawdzą się najlepiej, to ich rozmiar dopasowany powinien być do wielkości uprawy.

Efektywne podlewanie upraw

Wyposażenie pieczarkarni to nie tylko regały. Ważne są również urządzenia odpowiedzialne za podlewanie pieczarek oraz sterowanie klimatem. Jednym z takich urządzeń jest automatyczny system podpółkowy. Umożliwia on zoptymalizowanie podlewania pieczarek przez cały okres trwania upraw. Dzięki temu uprawy przez cały czas będą właściwie nawodnione. To z kolei przełoży się bezpośrednio na jednorodność plonów. Wybierając maszyny do uprawy pieczarek, dobrą decyzją będzie również zakup maszyny odpowiedzialnej za sterowanie klimatem. Urządzenie to umożliwia kontrolę całego procesu wzrostu pieczarek. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zarówno większych, jak i jednorodnych plonów. Wykorzystując system do sterowania klimatu, można również zaoszczędzić niemałe środki finansowe na ogrzewaniu, wentylacji oraz chłodzeniu.

Wózki do zbioru pieczarek

Trudno jest sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie pieczarkarni bez wózków do zbioru pieczarek. Kupując tego rodzaju wózki, ważne jest, aby postawić na ich wysoką jakość. Wózki powinny być właściwie dobrane i ergonomiczne. Pozwoli to na zbieranie do nich znacznie większej ilości pieczarek.w znacznie krótszym czasie oraz przy wykorzystaniu znacznie mniejszej liczby pracowników. Jeśli wózki, regały oraz inne maszyny do uprawy pieczarek zostaną właściwie dobrane, to wydajność pracy wyraźnie wzrośnie. Oznacza to oszczędność pieniędzy i czasu.

Oświetlenie w pieczarkarni

Na koniec nie można zapomnieć o kwestii oświetlenia w pieczarkarni. Decydując o konkretnym systemie oświetleniowym, warto wybrać lampy, które spełniają warunek szczelności IP68. Ich ogromną zaletą jest to, że przewidują one formę dezynfekcji w postaci parowania komór. Lampy do pieczarkarni nie mogą być wybierane w sposób przypadkowy. To zbyt ważny element wyposażenia. Wysoka jakość oświetlenia to długa żywotność lamp.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%