Zamknij

Polski dystrybutor naczyń kriogenicznych- sprawdzone dewary na ciekły azot

. + 08:43, 29.05.2024 Aktualizacja: 08:43, 29.05.2024
Skomentuj

Potrzebujesz naczynia, w którym będziesz mógł bezpiecznie i długotrwale przechowywać ciekły azot? A może masz już zwykły dewar, ale poszukujesz specjalistycznego, który będzie wygodniejszy do zastosowań biologicznych? Obawiasz się postawić na losowy produkt? A może po prostu się na tym nie znasz? Spokojnie – na polskim rynku obecny jest dystrybutor naczyń kriogenicznych, który wysłucha Twoich potrzeb, doradzi odpowiedni wybór i poinstruuje.

Jak przechowywać ciekły azot? Wybierz odpowiednie naczynie

Każdy z nas wie, że po wyjęciu lodu z zamrażarki jedynie przez ograniczony czas zachowa on swoją formę – w cieplejszym środowisku prędko rozpłynie się, nawet jeśli umieścisz go w zamkniętym pojemniku. Nie inaczej jest z ciekłym azotem – pozostaje on takim jedynie wtedy, gdy jego temperatura nie przekracza -196°C, powyżej której szybko odparowuje w efektownych, białych kłębach dymu. Przelanie ciekłego azotu do pojemnika pozwoli zachować go na dłużej jedynie w przypadku, w którym pojemnik ten jest specjalistycznym dewarem. Dewar to naczynie termoizolujące, zawdzięczające swoje właściwości zastosowaniu podwójnej ścianki, rozdzielonej próżnią techniczną. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w naczynie Dewara? Sklep internetowy https://www.cryogenshop.pl/ to sprawdzony, polski dystrybutor naczyń kriogenicznych. 

Przemieszczaj ciekły azot do woli – dewary transportowe

W ofercie tego sklepu znajdziesz dwie główne grupy – jedną z nich są naczynia transportowe. Co je wyróżnia? Ich konstrukcja jest solidna i dostosowana do częstego przemieszczania. Wlot, wyposażony w szczelny korek, jest węższy, niż w przypadku innych dewarów, dzięki czemu straty energetyczne tą drogą są zdecydowanie mniejsze. Ich pojemność jest niemal dowolna – zaczynając od 6 l, a kończąc na aż 50 l, a cechuje je bardzo dobra sprawność – ubytek azotu to 0.2 l na dobę w przypadku dużych naczyń oraz zaledwie 0.1 l na dobę dla mniejszych.

Dewary do zastosowań biologicznych

Biologiczne dewary, jakie na polski rynek dostarcza ten dystrybutor naczyń kriogenicznych, produkowane przez MVE Cryogenic Biological Equipment, cechuje ich użyteczność. Ponieważ ich przeznaczenie najczęściej sprowadza się do bankowania materiału biologicznego, ich wlot ma zwiększoną średnicę – umożliwia to wygodne magazynowanie. Do każdego dewara (tak litrowego, jak i 47-litrowego) dołączony jest właściwy dla jego rozmiaru kanister, w którym możesz przechowywać tkanki.

Dodatkowe akcesoria dla wygody i bezpieczeństwa

Ponadto, w ofercie tego dystrybutora naczyń kriogenicznych znajdują się akcesoria, których zastosowanie znacznie uprości pracę z dewarami. Jednym z problemów jest przenoszenie dewara – o ile nie jest to trudne w przypadku małych zbiorników, o tyle pusty dewar 50 l waży już ponad 20 kg. W wyniku przetaczania go może dojść do uszkodzeń, zatem warto zaopatrzyć się w platformę jezdną lub dedykowany wózek. Jeśli operujesz systemem złożonym z kilku dewarów, przy czym jednego z nich używasz jako lokalnej rozlewni, z pewnością przyda Ci się lewar do opróżniania dewarów – dzięki niemu nie będziesz już rozlewał ciekłego azotu podczas przelewania.


 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%