Zamknij

Elegancka blacha trapezowa jako pokrycie dachowe

art. sponsorowany + 08:14, 16.02.2024 Aktualizacja: 08:14, 16.02.2024

Zaraz po głównej roli dachu, czyli osłonie mieszkańców przed nieprzyjemną pogodą i temperaturą, możemy postawić dekoracyjną funkcję dachu. W poszukiwaniu oryginalnych, nowatorskich stylów architektonicznych, właściciele domów starają się zamieniać popularne pokrycia dachowe na nieco ciekawsze, na przykład na blachę trapezową.

Jedną z pierwszych decyzji jakie podejmujemy podczas projektowania budynku, jest wybór pokrycia dachowego. Od jego rodzaju zależy jak mocną więźbę dachową potrzebujemy oraz na jakie koszty powinniśmy się przygotować, a od strony estetycznej – zwykle chcemy, aby dach był jak najwierniejszy stylowi naszego domu. W osiągnięciu odważnych i oryginalnych projektów doskonała jest blacha trapezowa, której popularność rośnie, nie tylko wśród zwolenników ekscentryczności. Takie pokrycie dachowe można łatwo dopasować także do niezwykle teraz popularnych, prostych, minimalistycznych koncepcji architektonicznych. To samo można powiedzieć o kolorystyce – na potrzeby inwestorów producenci odpowiadają oferując blachę w odcieniu ocynkowanej stali. Kształt dachu też nie przeszkadza we włączeniu blachy trapezowej w naszą wizję – można nią pokryć zarówno strome, jak i niemal płaskie dachy. Użycie do jej produkcji nowoczesnych technologii daje nam w rezultacie wytrzymałe i estetyczne blaszane pokrycie, w preferencyjnej cenie. Wykorzystanie w swoim projekcie blachy trapezowej umożliwia pomysłowe i eleganckie odznaczenie domu wśród najbliższej okolicy.

Rodzaje blachy trapezowej

Blachy trapezowe można podzielić na kilka kategorii, z czego wynika jej popularność w różnych dziedzinach – w prywatnych projektach, ale również dużych inwestycjach budowlanych. Funkcja, jaką spełniać będzie blacha, zależy w dużej mierze od formatu jej profilu i wysokości przetłoczenia, ponieważ to z ich kształtu wynika sztywność i trwałość materiału. Aby uniknąć nieszczelnych połączeń na arkuszach umieszcza się rowki kapilarne. Dzięki temu możemy stosować blachy trapezowe nie tylko na różnych dachach. Przykładowo do elewacji możemy wykorzystać te niskoprofilowe o małej sztywności. W przedziale 14-60 mm wysokości przetłoczenia znajdują się standardowe blachy, które mają wiele potencjalnych zastosowań – jako pokrycie dachowe garaży, domów, budynków handlowych i jako elewacja. Wysokoprofilowe blachy trapezowe są często pokryciem dachowym większych inwestycji, choć można też ich użyć jako wsparcie konstrukcji nośnych. Nie ma więc ryzyka, że szukając wśród blach trapezowych nie znajdziemy odpowiedniego modelu.

Charakterystyczne cechy blachy trapezowej

Popularność blachy trapezowej wynika częściowo z jej wytrzymałości wobec czynników pogodowych i niewrażliwości na ekstremalne temperatury i promieniowanie ultrafioletowe. Jest to ogromna zaleta, szczególnie w obliczu wizji utrzymania dachu – mniejsze koszty pieniężne i czasowe poniesiemy mając trwałe i wysokiej jakości pokrycie. A konserwacja blachy trapezowej nie jest skomplikowana. Mniejsze zabrudzenia zmyjemy z dachu wodą, co wystarczy zrobić dwa razy na rok. Jeśli zauważymy coś poważniejszego niż kurz lub liście – preparat do pielęgnacji blachy powinien sobie z brudem poradzić. Pamiętajmy, że gwarantem jakości blachy trapezowej są tylko uznane firmy na rynku budowlanym, jak na przykład Blachy Pruszyński. Produkty pochodzące od tego producenta przechodzą rygorystyczne testy i kontrole, podczas i po zakończeniu procesu produkcyjnego. Godną polecenia z oferty Blachy Pruszyński, jest teraz blacha trapezowa TP-26 SUPER. W jej przypadku atrakcyjnej cenie towarzyszą nowoczesny, elegancki styl i gwarancja wieloletniej jakości.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%