Zamknij
REKLAMA

Power audio vs. miniwieże – podstawowe cechy sprzętów grających

11.02, 29.11.2022 . Aktualizacja: 11.08, 29.11.2022
Skomentuj

Muzyka towarzyszy nam praktycznie nieustannie w każdym miejscu. Słuchamy ulubionych artystów jadąc do pracy bądź włączamy wybraną radiostację. Także w zaciszu domowym lubimy delektować się subtelnymi dźwiękami lub mocnym brzmieniem. Miniwieże wciąż cieszą się dużą popularnością, jednak coraz częściej sięgamy po urządzenia o nieco większej konstrukcji – np. power audio. Na który sprzęt grający warto się zdecydować?

Klasyczne miniwieże wzbogacone o nowoczesne rozwiązania

Niezależnie, czy jesteśmy dużymi fanami muzyki, czy radia bądź wybranych artystów słuchamy wyłącznie okazjonalnie, warto jest mieć na wyposażeniu mieszkania dobrej jakości sprzęt grający. Miniwieże to stosunkowo niewielkie urządzenia, które doskonale wpasują się w każde wnętrze. Współczesny sprzęt umożliwia nie tylko odtwarzanie dźwięków z klasycznych płyt Audio-CD, plików MP3 z nośników CD-R czy płyt wielokrotnie nagrywanych CD-RW. Przede wszystkim miniwieże wzbogacone są w funkcję Bluetooth, która pozwala połączyć się urządzeniu np. ze smartfonem, aby następnie móc odtwarzać muzykę z naszej playlisty.

Wbudowany tuner FM z syntezą PLL daje możliwość zapisania w pamięci aż 40 ulubionych stacji radiowych. Jest to niezwykle przydatna funkcja, bowiem nie musimy każdorazowo szukać ulubionej przez nas radiostacji.

Potężny power audio o mocnym brzmieniu

Współczesną alternatywą dla miniwieży może być sprzęt power audio. System nagłośnienia daje znacznie mocniejsze brzmienie, dzięki czemu stworzyć możemy prawdziwą imprezę w warunkach domowych. Power audio doskonale sprawdzi się podczas przyjęć, zabaw czy imprez. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest wzbogacenie urządzenia w funkcję karaoke. Decydując się na zakup sprzętu tego typu, nasi goście już nigdy nie nudzić się będą podczas spotkań rodzinnych bądź posiedzeń ze znajomymi.

Moduł Bluetooth pozwala odtwarzać muzykę ze smartfonu, tabletu bądź laptopa. Najczęściej power audio wyposażone jest także w czytnik kart SD, pozwalający podłączyć pliki muzyczne zapisane na owym nośniku. Dodatkowo port USB zapewnia podłączenie pendrive, na którym także znajdować mogą się nasze ulubione utwory. Oczywiście sprzęt posiada również tuner FM, dzięki któremu włączyć możemy wybraną radiostację.

Sklep Blaupunkt to miejsce, w którym znajdziemy zróżnicowany pod względem posiadanych parametrów sprzęt grający. Porównanie kilku modeli na raz pozwoli nam wybrać idealnie dopasowany produkt do naszych potrzeb i wymagań.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%