Wyciągarka samochodowa jest przydatnym urządzeniem nie tylko dla miłośników off-road, ale również właścicieli zwykłych samochodów osobowych. Urządzenia dostępne na rynku mają różny rodzaj napędu i przekładni, z tego względu należy dobrać indywidualnie jej parametry do wymogów samochodu i osobistych preferencji.
Wyciągarka jest pomocna w szczególnie trudnych sytuacjach – pomaga usunąć napotkaną przeszkodę lub uwalnia samochód z potrzasku, a także umożliwia wyprowadzenie samochodu na stabilną powierzchnię, po której można kontynuować jazdę. Przed zakupem wyciągarki należy zwrócić uwagę na kilka czynników:
Wyciągarka elektryczna do samochodu – jaką wybrać i jak ją poprawnie zainstalować? Wyciągarki z punktu widzenia instalacji można podzielić na zintegrowane oraz z oddzielną puszką sterującą. Model zintegrowany jest prosty w montażu, po zainstalowaniu wystarczy podłączyć przewody elektryczne. Wyciągarki z oddzielną puszką sterującą dają możliwość sterowania w wybranym miejscu, a samo urządzenie można zabudować.
Korzystając z wyciągarki samochodowej, trzeba zastosować pewne środki ostrożności. Nie należy pracować z uszkodzonym sprzętem. Rozwijając linę, trzeba używać specjalnego haka albo smyczy, nagłe szarpnięcie lina może doprowadzić do połamania palców. Linę na wyciągarkę trzeba nawijać pod kątem prostym, jeżeli jest ona nawijana tylko z jednego boku bębna, może to doprowadzić do jej awarii. Do nawijania liny pod kątem prostym można zastosować zblocze, ponieważ w naturalnych warunkach samochód może znajdować się w miejscu uniemożliwiającym odpowiednie zwijanie liny. Podczas wyciągania auta nie należy ruszać wstecz, jest to sposób niezalecany przez producentów i może skracać jego okres przydatności.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz