Jeżeli zastanawiasz się nad zabudową tarasu to rozważ pergolę wolnostojącą. Jest to jedna z tych konstrukcji, która pozwala Ci cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu, bez ryzyka, że zaskoczy Cię upał czy deszcz. Z uwagi na swoją budowę, taka pergola nie musi przylegać do budynku – jest równie stabilna, gdy stoi w pewnej odległości od niego. To zasługa masywnej, a zarazem lekkiej wizualnie budowy. Zobacz wszystkie zalety takiego zadaszenia.
Pergola tarasowa wolnostojąca pozwala Tobie i Twoim bliskim cieszyć się przyjemnością obcowania z naturą. Bez względu na to, czy dzień jest upalny czy deszczowy, Wy możecie wypoczywać na zewnątrz. Zjedzenie na tarasie obiadu nawet w samym środku lata jest przyjemne i upływa w miłej atmosferze. Po zasunięciu dachu na stół oraz siedziska wokół niego pada cień. Nie tylko chroni on ludzi, ale też elementy zabudowy przed niszczeniem oraz płowieniem.
Trzeba dodać, że pergola to nie tylko funkcjonalna, ale też niezwykle efektowna zabudowa tarasowa. Sprawdzi się w każdym miejscu – zarówno na dużym balkonie, jak i naziemnym tarasie. Z uwagi na możliwość zakotwienia do podłoża będzie stanowiła też świetne wykończenie altany, nawet jeśli zdecydujesz się wybudować ją na środku ogrodu.
Wśród najbardziej atrakcyjnych propozycji producentów znalazły się pergole tarasowe wolnostojące z rozsuwanym dachem. To tzw. pergole bioklimatyczne łączące w sobie cechy tradycyjnej i nowoczesnej zabudowy tarasowej. Z jednej strony są one eleganckim przejściem z salonu do ogrodu, z drugiej, mogą zostać postawione w dowolnym miejscu na terenie posesji, więc cechuje je duża uniwersalność.
Pergole z rozsuwanym dachem działają dwutorowo:
Mało tego – jako konstrukcje modułowe mogą być regulowane nie tylko na całej długości dachu, ale też tylko w wyznaczonych obszarach. To oznacza, że każda z osób siedząca na tarasie będzie wypoczywała w takich warunkach, jak lubi – jedna w promieniach słońca, inna w chłodnym cieniu.
Sterowanie dachem w takiej pergoli jest niezwykle proste, bo odbywa się w automatyczny sposób. Za pomocą aplikacji czy pilota można zdecydować nie tylko o stopniu zasłonięcia osłony, ale też o kącie nachylenia poszczególnych lameli. Zazwyczaj też nic nie stoi na przeszkodzie, aby zsynchronizować ruch dachu z innymi elementami inteligentnego domu, np. czujnikami pogody.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz