Blachy stanowią ważny element konstrukcji różnego przeznaczenia. Wykorzystuje się je do budowy konstrukcji tymczasowych i stałych, a także do produkcji komponentów. Są powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu oraz branży budowlanej. W zależności od potrzeby możesz wybrać z szerokiego wachlarza blach różniących się od siebie pod względem grubości materiału, rodzaju powierzchni oraz trwałości.
Tam, gdzie niezbędne są wysokiej jakości blachy Radom oferuje materiały konstrukcyjne o najlepszych parametrach. Zanim złożysz zamówienie na blachy stalowe sprawdź, czym się od siebie różnią i gdzie mogą być użytkowane.
Na rynku znajdziesz szeroki wybór blach. Do materiałów najbardziej popularnych, a co za tym idzie najczęściej spotykanych w ofercie producentów i dystrybutorów zalicza się:
Blachy gorącowalcowane (inaczej blachy walcowane na gorąco) to materiał odznaczający się bardzo dobrymi właściwościami spawalniczymi. Blachy mogą być poddawane dalszej obróbce, co decyduje o ich szerokim zastosowaniu w budownictwie i przemyśle maszynowym. W zależności od potrzeby blachy gorącowalcowane mogą być poddawane dalszym procesom walcowania i rekrystalizacji. Można również dodawać do nich kolejne stopy.
Blachy zimnowalcowane (inaczej blachy walcowane na zimno) to materiał, który wyróżnia się znacznie większą plastycznością i trwałością niż blachy walcowane na ciepło. Blachy zimnowalcowane są także cieńsze, dzięki czemu zapewniają znacznie lepszy efekt estetyczny. W praktyce grubość blachy walcowanej na zimno okazuje się szczególnie istotna w przemyśle motoryzacyjnym i branży budowlanych – gałęziach, w których aspekt estetyczny konstrukcji stalowych oraz elementów wykonanych ze stali ma duże znaczenie. Powierzchnię blach walcowanych na zimno można poddać dalszej obróbce w rezultacie zapewniając efekt gładkiego wykończenia.
Stal mimo swojej twardości wykazuje dużą podatność na korozję, w wyniku której zmniejsza swoją masę. Dlatego wszędzie tam, gdzie elementy konstrukcyjne są narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych lub oddziaływanie środków chemicznych ważne jest zastosowanie blach ocynkowanych. Proces cynkowania ogniowego tworzy na powierzchni blachy powłokę. Uzyskana w ten sposób dodatkowa powłoka zabezpiecza blachę i uodparnia materiał na działanie czynników atmosferycznych. Ze względu na swoje właściwości blachy ocynkowane ogniowo znajdują zastosowanie w licznych aplikacjach, m.in. w przemyśle samochodowym, produkcji rur, izolacji i kanałów wentylacyjnych, konstrukcjach drzwi czy produkcji sprzętów domowych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz