Etykieciarki automatyczne znajdują szereg zastosowań we współczesnym przemyśle. Jeżeli Twoja firma zajmuje się produkowaniem lub znakowaniem produktów, to na pewno potrzebuje maszyny usprawniającej naklejanie etykiet na różnych powierzchniach. Na szkle, metalu, plastiku – dobrze naklejona etykieta mocno przylega i nie przesuwa się. Jest estetycznym nośnikiem informacji o wyrobie oraz wizytówką producenta. Poznaj rodzaje etykieciarek i ich wyposażenie.
Rodzaje etykieciarek automatycznych
Nowoczesna etykieciarka automatyczna występuje w trzech podstawowych wariantach do wyboru, które można swobodnie rozbudowywać i modyfikować. Wyróżniamy:
- etykieciarki do opakowań płaskich – precyzyjne i sprawne etykietowanie z opcją separacji oraz stabilizacji produktów, z możliwością doklejania za pomocą gąbek i regulacją kąta położenia głowicy,
- etykieciarki do opakowań okrągłych – precyzyjne znakowanie opakowań w kształcie tub o różnych średnicach do wyboru. Doskonałe do obsługi seryjnej, z dociskiem za pomocą rolek, z systemem regulacji w pionie i poziomie,
- etykieciarki do tub i kartuszy – dedykowane długim seriom, stabilizowane na długich lub krótkich trzpieniach z podajnikami powietrza utrzymującymi wysokie ciśnienie wewnątrz tub w czasie, gdy są one oklejane etykietami. Możliwość klejenia jednoczesnego z przodu i tyłu.
Wyposażenie etykieciarek automatycznych
Na wyposażenie etykieciarek automatycznych składa się wiele elementów oraz funkcji, które usprawniają procesy znakowania opakowań. Umieszczanie na etykietach kosmetyków czy produktów spożywczych informacji o składzie, dacie ważności, zaleceniach czy ostrzeżeniach jest nie tylko gestem dobrej woli ze strony producenta. Bardzo często wymaga tego polskie czy europejskie prawo.
Najważniejsze cechy etykieciarek:
- można je programować i sterować ich funkcjami za pomocą panelu na ekranie dotykowym,
- znakowanie towarów przebiega precyzyjnie za sprawą detektora etykiet – indukcyjnego, optycznego lub ultradźwiękowego,
- są sterowane komputerowo,
- są wyposażone w separatory odpowiadające za równomierne i idealnie gładkie przyklejanie etykiet na opakowaniach,
- mogą pracować non-stop, co znacznie przyspiesza dystrybucję,
- maja dużą wydajność, mierzoną w ilości etykiet naklejanych w ciągu godziny (nawet 10 tysięcy sztuk!).
Ważne jest to, że etykieciarki podstawowe może zazwyczaj rozbudowywać o kolejne moduły tak, aby stały się częściami parków maszynowych, oklejały opakowania zbiorcze lub płaskie ze znacznikami u góry.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz