Zamknij

Telefon na raty. Na co zwrócić uwagę? Które raty są korzystne?

. + 17:51, 03.11.2021 Aktualizacja: 17:52, 03.11.2021
Skomentuj

Nowe smartfony kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ich zakup to gwarancja wydajności i niezawodności przez wiele miesięcy, dlatego pomimo ceny wiele osób chciałoby stać się posiadaczem flagowca. W przypadku, braku odpowiedniej sumy gotówki na zakup telefonu, można zdecydować się na raty. Którą ofertę zakupów ratalnych warto wybrać?

Zakupy na raty - kiedy się opłacają?

Zakupy na raty są korzystnym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na odłożenie odpowiedniej kwoty na nowy telefon. Dotyczy to głównie konsumentów, którzy zarabiają mniej niż średnia krajowa i przez wiele miesięcy zbierają kwotę potrzebną na zakup sprzętu elektronicznego. Przystępne raty o wysokości kilkudziesięciu złotych umożliwiają korzystanie z własnego telefonu praktycznie od razu.

Korzystanie z rat na smartfona jest dobrym rozwiązaniem w przypadku awarii telefonu. Jeśli smartfon ulegnie zalaniu lub spadnie z dużej wysokości, może przestać pracować. Naprawa niekiedy bywa nieopłacalna ze względu na to, że jej koszty przekraczają wartość telefonu. W takim przypadku lepiej jest kupić nowy, w pełni sprawny telefon, który posłuży dłużej bez żadnej awarii. Jego zakup bez trudu sfinansować z pomocą rat.

Warunki korzystania z rat na zakup smartfona poznasz na https://www.komputronik.pl/informacje/uslugi/raty/

Jakie raty opłacają się najbardziej?

W przypadku zakupów ratalnych powinno się zwrócić uwagę na ich koszty. Oprocentowanie kredytu na zakup smartfona może podnieść cenę urządzenia nawet o 15-20% w porównaniu do regularnej ceny dla kupujących za gotówkę.

Raty 0% są opłacalne ze względu na brak dodatkowych kosztów. Osoby, które z nich korzystają, płacą za wybrane smartfona tyle samo, co osoby, które dokonują zakupu za gotówkę.

Szukasz atrakcyjnych rat na smartfona? Sprawdź ofertę rat 0% na https://www.komputronik.pl/informacje/raty-0-komputronik-sposob-na-tansze-zakupy/

Jak przyznaje się raty 0%?

Decyzja o przyznaniu rat 0% jest błyskawiczna. Wniosek można złożyć przez Internet lub w sklepie stacjonarnym. Zdolność kredytowa klienta jest sprawdzana na podstawie oświadczenia o wysokości dochodów i historii kredytowej w BIK. Odpowiednia wysokość zarobków i brak negatywnych wpisów w BIK umożliwiają podpisanie umowy na raty 0% jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu ze sklepu wychodzi się z nowym smartfonem, a jego równowartość spłaca się w niewysokich ratach.

Sprawdź, jakie telefony możesz kupić na raty https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony.html

Raty 0% są udzielane zwykle na 20 lub 50 rat. Kupujący rzadko ma możliwość wydłużenia lub skrócenia tego okresu bez utraty zerowego oprocentowania. Dodatkowo klient powinien wybrać produkty za określoną kwotę lub skorzystać z ubezpieczenia. W niektórych sklepach w ramach promocji można zaciągnąć raty 0% na zasadach w pełni elastycznych. Takie rozwiązanie jest jednak mniej popularne niż sprzedaż ratalna 0% ze ściśle określonymi warunkami kredytowania.

Czy raty 0% naprawdę oznacza darmową pożyczkę?

Raty 0% udzielane przez sklepy stacjonarne i internetowe są atrakcyjną formą finansowania zakupów pod warunkiem, że bank faktycznie nie nalicza żadnych odsetek. Niektóre banki proponują raty z zerowym oprocentowaniem, lecz wciąż pobierają inne opłaty. Ubezpieczenie, prowizja i koszty dokonania weryfikacji klienta sprawiają, że za smartfon na raty płaci się nawet kilkaset złotych więcej.

Prawdziwe raty 0% mają zerowe RRSO. Oznacza to, że bank nie nalicza w ich przypadku żadnych opłat ani odsetek z tytułu oprocentowania. Kupujący spłaca jedynie tyle, ile pożyczył - łączna kwota kredytu wynosi równowartość ceny smartfona. Koszty mogą być jednak naliczane w przypadku opóźnień w płatnościach rat lub zaprzestania ich regulowania. W takim przypadku bank naliczy odsetki karne i zażąda natychmiastowej spłaty reszty kapitału. Warto o tym pamiętać, by uniknąć nieprzyjemności i móc ponownie skorzystać z atrakcyjnej oferty rat 0%.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%