Zamknij

Co zrobić, gdy podejrzewasz, że jesteś inwigilowany? Podpowiadamy!

r. + 21:15, 10.08.2021 Aktualizacja: 21:15, 10.08.2021
Skomentuj

Badania niezależnych organizacji pokazują, że inwigilacja może dotyczyć nawet kilkuset tysięcy Polaków. Korzystanie z technik szpiegowskich podyktowane jest różnymi względami – od szpiegostwa firmowego, przez prywatne utarczki po obserwację przez organy państwowe. Co zrobić, jeżeli podejrzewasz inwigilację? Podpowiadamy!

Współczesna inwigilacja ma kilka aspektów. To przede wszystkim podkładanie urządzeń szpiegowskich, takich jak ukryte kamery, dyktafony, podsłuchy czy lokalizatory, które mają na celu sprawdzenie Twojego zachowania, miejsc, w których bywasz oraz słów jakie wypowiadasz.

Ryzyko inwigilacji wzrasta w biznesie!

W przypadku ewentualnych podejrzeń, które niekoniecznie podyktowane są twardymi dowodami, możesz po prostu zachować czujność. Pamiętaj, że prowadząc biznes oparty na nowoczesnych technologiach czy tajnych kontraktach z klientami nie możesz narażać się na szpiegostwo. Chroń się więc przed wyciekiem danych z firmowych komputerów (stosując oprogramowanie ochronne), dostęp do najważniejszych plików przekazuj wyłącznie sprawdzonym osobom, a dokumenty kluczowe dla przedsiębiorstwa trzymaj pod kluczem, najlepiej w niedostępnym miejscu.

Staraj się również uważać na to co mówisz, a negocjacje firmowe prowadź w bezpiecznym miejscu – tam gdzie masz pewność, że nikt trzeci nie był w stanie podłożyć urządzeń szpiegowskich. Dzięki temu ograniczysz możliwość inwigilacji, jednak nie wyeliminujesz go w pełni!

Kontroluj swoje otoczenie i postaw na sprawdzone metody

Jeżeli chcesz mieć stuprocentową pewność, że nie jesteś inwigilowany w życiu prywatnym i zawodowym, powinieneś wynająć firmę, która przeprowadzi dokładną analizę pomieszczeń lub samochodów z których korzystasz, pod kątem ewentualnie funkcjonujących urządzeń szpiegowskich. Taka firmowa kontrola pozwoli Ci wykluczyć, że na dany moment jesteś sprawdzany.

Zdarzają się jednak sytuacje, że możesz być ciągłym celem działań szpiegowskich, szczególnie jeżeli np. pracujesz nad ważnym patentem, albo posiadasz cenne informacje. Ciężko jest wtedy co kilka dni korzystać z usług zewnętrznego podmiotu. Co możesz zrobić w takim momencie? Jak uniknąć inwigilowania?

Zaopatrz się w urządzenia do sprawdzania pomieszczeń pod kątem szpiegostwa

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju wykrywaczy podsłuchów, kamer, lokalizatorów i innych urządzeń, które mają na celu stałą obserwację obiektu. Postaramy się wskazać interesujące i niedrogie rozwiązania, którymi będziesz posługiwał się samodzielnie, bez wsparcia ze strony firm trzecich.

Interesującym wyborem będzie wykrywacz podsłuchów, kamer, aktywnych dyktafonów LAWMATE RD-30. To wielofunkcyjne urządzenie wszechstronnego zastosowania. RD-30 jest stosunkowo niedrogi, a posiada bardzo szeroki zakres pracy. Wbudowana antena pracująca na częstotliwościach od 20 MHz do 6 GHz skutecznie wykrywa między innymi nowoczesne podsłuchy radiowe (analogowe, cyfrowe, kwarcowe, hybrydowe), podsłuchy GSM, telefony komórkowe oraz kamery bezprzewodowe. Specyfikacja LAWMATE RD-30 pomaga w uniknięciu konsekwencji podsłuchu czy nagrania przez urządzenia, które może podłożyć np. pracownik konkurencji.

Stosunek ceny do jakości w przypadku urządzenia LAWMATE na pewno Cię zadowoli! (fot. Materiały własne)

Jeżeli dysponujesz większym budżetem i zależy Ci na typowo profesjonalnych rozwiązaniach, stosowanych np. przez detektywów to dobrym rozwiązaniem będzie wykrywacz lokalizatorów GPS, podsłuchów, telefonów - PROTECT 1216. To flagowy model, którego zakres pracy sięga nawet 12 GHz. Wykrywacz ma świetną czułość i trzy współpracujące ze sobą anteny. Ponadto posiada osobny wyświetlacz do konfiguracji urządzenia – można na bieżąco zmieniać parametry wyszukiwania bez utraty podglądu obecnych wyników. Dzięki czytelnym wykresom z dokładnością wytypujesz miejsce założenia ewentualnego podsłuchu lub lokalizatora. PROTECT 1216 wykrywa właściwie wszystkie współczesne typy urządzeń szpiegowskich - podsłuchy analogowe, cyfrowe, kwarcowe, hybrydowe, sygnały AM, FM, WFM, GSM, UMTS, CDMA, 3G, UMTS, HSDPA, kamery bezprzewodowe 2,4 GHz, lokalizatory czy sygnały z telefonów komórkowych i pozostałych.

Sprzęt taki jak PROTECT 1216 jest wykorzystywany przez profesjonalistów i gwarantuje najwyższą ochronę (fot. Materiały własne)

Postaw na bezpieczeństwo w domu i w pracy

Pamiętaj, że inwigilacja jest przestępstwem i o jej fakcie powinieneś powiadomić organy ścigania. Natomiast nie zostawiaj wszystkiego policji. Działaj samodzielnie i chroń swoje dobro i mienie przed szpiegostwem. Stosuj się do powyżej wymienionych przez nas zasad bezpieczeństwa, staraj się korzystać z usług profesjonalistów i zainwestuj w wysokiej klasy urządzenia takie jak wykrywacze, aby zminimalizować ryzyko wpadki.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%