Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym to kierunek o profilu praktycznym, w którym szczególny nacisk kładziony jest na nabycie przez studentów umiejętności praktycznych pod okiem doświadczonych profesjonalistów i zdobycie doświadczenia zawodowego niezbędnego w dalszej karierze zawodowej. Kierunek ten powstał z inicjatywy i przy współudziale firm z branży drzewnej, której gwałtowny rozwój w ostatnich latach sprawia, że Polska staje się światowym liderem w tej dziedzinie. Powoduje to duże zapotrzebowanie na inżynierów posiadających wiedzę i umiejętności pozwalające na projektowanie, użytkowanie i eksploatację zinformatyzowanych i zautomatyzowanych linii produkcyjnych.
Student wybierający ten kierunek zdobywa wykształcenie inżyniera w obszarze dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych z dwóch dyscyplin Inżynieria Mechaniczna oraz Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy i umiejętności z zakresu:
Studia są zlokalizowane w Szczecinku, wokół którego swoją siedzibę mają firmy liderujące branży drzewnej. Umożliwia to bezpośredni kontakt z najnowszymi technologiami i maszynami oraz doświadczonymi praktykami. Szczególna uwaga została zwrócona na praktyczny kontakt studenta z maszynami i systemami informatycznymi, tworzącymi zautomatyzowane linie technologiczne w przemyśle. Kontakt studenta z przemysłem realizowany jest podczas zajęć laboratoryjnych, realizacji projektów oraz praktyk odbywanych w zakładach przemysłu drzewnego. Studenci studiujący na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym mają do wyboru dwie specjalności:
Wszechstronność i interdyscyplinarność wykształcenia, poszerzona o praktyczne umiejętności, pozwala absolwentom tego kierunku kształcenia na swobodne przystosowanie się do potrzeb rynku i ułatwia znalezienie pracy, w każdej branży przemysłu (ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu drzewnego) w kraju, jak i poza jego granicami.
Absolwenci kierunku są przygotowani do pracy i pełnienia kierowniczych funkcji w zakładach przemysłowych na stanowiskach związanych z automatyzacją procesów technologicznych, eksploatacją maszyn, technologią produkcji, utrzymaniem ruchu oraz projektowaniem i wytwarzaniem wyrobów. Posiadają poszerzoną wiedzę o wykorzystaniu i zastosowaniu drewna i materiałów drewnopochodnych. Ponadto absolwent jest przygotowany do kontynuowanie nauki na studiach II stopnia lub w ramach innych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych.
80 lat RDLP w Szczecinku
TVN 💩💩💩
Rude rury
00:40, 2025-11-02
80 lat RDLP w Szczecinku
Rude plemię w TVNie dzisiaj szczuło na Lasy. Ja nie rozumiem, żeby się tak dawać gnojom.
Trolek
22:22, 2025-11-01
80 lat RDLP w Szczecinku
Fajna firma można dostać mieszkanie za 5 % wartości tak jak niejaki ptaszek z Bornego Sulinowo, który był 1 nadleśniczym Nadleśnictwa Borne Sulinowo niezbyt długo bo po kilkunastu miesiącach w czasie rządowej wizyty jechał na podwójnym gazie. Stracił prawo jazdy i stołek, został inżynierem nadzoru, ale mieszkanie nadleśniczego zachował, czekał cierpliwie na wiatr w plecy, niegdyś w PSL po 2015 miłośnik jedynie słusznej parti niskiego z Żoliborza. Mimo, że nie można było wydzielić z budynku nadleśnictwa tego mieszkania to zdarzył się cud! Dla Ptaszka, który był zastępcą w Regionalnej i pod jego dyktando przeprowadzono podział i sprzedano mieszkanie wbrew opinii organów kontrolnych. Ptaszek były leśnik i pisowski radny mieszka sobie wygodnie i się śmieje z prawa prosto w oczy kasując niemałą emeryturę i przebiera nogami czekając na powrót PiS do władzy. Taka Polska w naszym regionie! Co wy na to? Fajnie? Jak się zeszmacisz to się wzbogacisz !!! Nie wstyd wam leśnicy???
Tomasz S z PiS
20:41, 2025-11-01
Minister sportu na szczecineckim lodowisku.
Ten nasz stary starosta
Śmiech na sali
19:13, 2025-11-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz