Zamknij
mjr Robert Trembowelski

Sztuka obrony życia. Funkcjonariusze uczestniczyli w nietypowym seminarium

mat. pras. 10:23, 21.02.2023 Aktualizacja: 12:00, 21.02.2023

Sztuka obrony życia. Funkcjonariusze uczestniczyli w nietypowym seminarium

Umiejętność szybkiej reakcji na zagrożenie ze strony agresora, to atut, który może nam uratować życie. Tym bardziej, że atak może się zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie. 

[FOTORELACJA]7051[/FOTORELACJA]

W minioną sobotę Ronin Szczecinek zorganizował seminarium z obrony nożem. Była to kontynuacja szkolenia, które odbyło się w zeszłym roku. Schemat zajęć był podobny: od pokazu arsenału białej broni, przez prezentację sposobu jej noszenia, wydobywania i reagowania podczas ataku.

Zajęcia poprowadził Robert Zagorowski, prowadzący klub Ronin Szczecinek, z zawodu policjant wykładający w Szkole Policji w Pile.

- Po nóż sięgamy w sytuacji zagrożenia życia, gdy spełnione są wszystkie przesłanki obrony koniecznej i nie mamy innej możliwości obrony – podkreśla prowadzący.

– Podczas zajęć nacisk położony jest na koordynację ruchów, zwinność szybkość a przy okazji przekazanie wiedzy, którą można wykorzystać w samoobronie. Traktujemy to jako samodoskonalenie. Im większa wiedza i umiejętności, tym większe prawdopodobieństwo uniknięcia zagrożenia. Zwiększanie umiejętnego posługiwania się nożem z powodzeniem można traktować jak sztukę, a nie chęć użycia go przeciwko komuś. W Polsce organizowane są nawet zawody z walk na noże, identyczne jak na przykład w szermierce.  

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele różnych profesji. Wszak takie umiejętności przydadzą się każdemu, tym bardziej funkcjonariuszowi służby mundurowej.

- Podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności samoobrony, to pożądana cecha,  tym bardziej, gdy się wykonuje obowiązki w formacji mundurowej, jaką jest m.in. Służba Więzienna – tłumaczy mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.

- Dlatego dbanie o kondycję fizyczną i aktywność oraz uczestniczenie w szkoleniach uczących odpowiedniego reagowania na zagrożenie czy działanie w stresie, są wpisane w naszą służbę. Oprócz podnoszenia umiejętności w ramach doskonalenia zawodowego, wielu z nas szuka różnych form aktywności również w czasie wolnym. I nie robimy tego z przymusu tylko pasji.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS

komentarz(4)

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

0 7

TO DAJE NAM WSZYSTKIM TURYSTOM I TEŻ NAM BARDZO WIELKIE I SOLIDNE PROFESJONALNE SZCZECINECKIE PODŁOŻE DO DALSZEGO WIELKIEGO I WYSOKIEGO BUDOWANIA W SZCZECINKU I ROBIMY Z BALKONAMI, NO BO JEST O KLASĘ WYŻEJ I SILNIEJ, WIĘC NIECH ŻYJĄ POLICJANCI I NIECH ŻYJE SZCZECINEK POLSKA I MIEJSKIE SIŁY POLICYJNE SĄ WIELKIE!!! JEDZIEMY UCZYĆ SIĘ NOWYCH DŹWIGNI I NOWYCH CIOSÓW NA SAMOLOTACH WYSOKICH TYPU TURBINA!!!

11:46, 21.02.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BacaBaca

4 0

Nie pij juz

17:13, 21.02.2023

D...D...

3 0

Robert ... dobra robota. Skål od starego wikinga.

14:14, 21.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

po zawodówcepo zawodówce

3 4

Najlepsze chwyty są na nie agresorach, najlepiej i najbezpieczniej 50sieciu na jednego krzyki bicie pałowanie to półgłówków jest zadanie!

17:26, 21.02.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%