Zamknij
REKLAMA

O krok od tragedii. Refleks kierowcy zapobiegł wypadkowi na DK-11

09.51, 09.08.2022 .
Skomentuj fot. MG
REKLAMA

Rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Nieprawidłowo jechał drogą krajową i miał słuchawki w uszach. Tylko refleks kierowcy zapobiegł tragedii.

Wystarczyła sekunda nieuwagi, aby nieprawidłowo jadący rowerzysta mógł zostać śmiertelnie potrącony przez jadący drogą krajową pojazd osobowy. Wszystko działo się we wtorkowy ranek na krajowej „jedenastce” pomiędzy Lotyniem a Szczecinkiem.

Zobacz miejsce zdarzenia na mapie

Nieodpowiedzialny cyklista jechał w kierunku Szczecinka i postanowił zjechać na drugą stronę jezdni. Zrobił to łamiąc wszelkie zasady bezpieczeństwa – na jezdni była linia ciągła, a przed wykonaniem manewru nawet się nie rozejrzał, aby upewnić się czy może bezpiecznie wykonać skręt. Na dodatek w żaden sposób nie zasygnalizował zmiany kierunku jazdy. Nie słyszał też nadjeżdżającego pojazdu bo w uszach miał słuchawki.

Dobra reakcja kierowcy

Za rowerzystą jechał osobowy renault. Jego kierowca widząc co robi cyklista próbował uniknąć wypadku. W ostatniej chwili „odbił” w bok tylko lekko zahaczając rowerzystę, który po kolizji przewrócił się na jezdnię.

Na szczęście tym razem skończyło się tylko na niegroźnych obrażeniach, strachu i poobijanych pojazdach.

Z danych policji wynika, że większość rowerzystów wciąż nic sobie nie robi z przepisów o ruchu drogowym. Źle sygnalizują manewry, przejeżdżają przez pasy i wymuszają pierwszeństwo na przechodniach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

greggreg

29 5

Z danych policji wynika... Niech policja wyjdzie na ulice Szczecinka i rozpocznie pracę nad chamami na dwóch kółkach - roboty na miesiące! 10:49, 09.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Dobra rada:Dobra rada:

11 13

Zamierzając walczyć chamstwem - zacznij od siebie. 11:54, 09.08.2022


Żenada Żenada

22 2

Miałem dokładnie taką samą sytuację, ale mniej szczęścia. Motorowerzysta zachował się jak na prywatnym folwarku. Kolozja. Brak kamery dzięki której mógłbym udowodnić swoją niewinność skutkuje mandatem 2 tys i pół roku bez prawka.
To jest straszne. Zakładajcie ludzie kamery w autach, tylko w ten sposób jesteście udowodnić swoich racji.
A policja, czas wziąć się do pracy latem a nie sprawdzać tylko na wylotówkach trzeźwość kierowców. Żenada. 11:54, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FF

15 4

Pedalarze jeżdżą jak chcą 11:59, 09.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

5 0

a szczególnie "pseudo kolarze". Nos w kierownicy. Wzrok w dół na przednie koło. Ścieżka rowerowa? A gdzie tam. Muszę jezdnią! 22:42, 09.08.2022


adad

8 9

no patrzcie - kierowcy rujnują nam planetę i jeszcze będą pouczać i wkładać wszystkich rowerzystów do jednego worka jakby byli równymi sobie matołami.
Jeżdżę samochodem okazjonalnie (tylko gdy naprawdę muszę) od 20 lat - ZERO wypadków
Jeżdżę rowerem codziennie od ponad 30 lat - ZERO wypadków

To czy ktoś jest matołem czy nie nie jest powodowane czym jeździ.

15:04, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%