Służba w policji to nie tylko walka z przestępcami, zdarzają się również nietypowe i wyjątkowe interwencje. Z taką właśnie niecodzienną sytuacją musieli zmierzyć się szczecineccy policjanci, który zostali wezwani do… biegającego po ulicach Szczecinka konia.
Taki niecodzienny widok mieli kierowcy i przechodnie, którzy znaleźli się w sobotni poranek w pobliżu ulic Narutowicza, Cieślaka i Słowiańskiej.
Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 7:00. Do szczecineckich policjantów wpłynęło zawiadomienie o koniu, który luzem biegał po mieście.
Zwierzę w miarę spokojnie spacerowało sobie ulicami - zgodnie z kierunkiem jazdy. Nie zwracało większej uwagi na przejeżdżające w pobliżu samochody.
Zwierzę nie cieszyło się długo wolnością. Funkcjonariusze policji, do których wpłynęło zawiadomienie, od razu przystąpili do akcji i usiłowali złapać zwierzę. Udało im się to zrobić na ulicy Słowiańskiej.
Policjant spacerujący chodnikiem w towarzystwie konia wzbudzał nie mniejsze zainteresowanie jak biegający wcześniej koń. Innego wyjścia jednak nie było. Zwierzę trzeba było odprowadzić do właściciela na ulicę 1 Maja. Opiekun konia został pouczony i nakazano mu, aby staranniej pilnował zwierzę.
Zobaczcie, jak akcja wyglądała w ujęciu kamer monitoringu miejskiego.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/dvur9N1OzuI"}
Stulej15:42, 11.07.2022
Ten policjant na zdjęciu z tym koniem niczym strażnik z Teksasu Brawo !
Stepy16:00, 11.07.2022
Za duzo filmow :)
Na dlugo przed Texasem byly wschodnie stepy i pokolenia pieknej polskiej tradycji w dosiadaniu konia.
Imponujace jak ten "uciekinier" trzymal prawa strone jezdni ;)
Piotr16:20, 11.07.2022
Dawniej Policjanci chodzili z psami. No ale inflacja jest, stopy rosną, to i zwierzęta służbowe wyrosły.
Kuń16:33, 11.07.2022
Konik chyba zna przepisy drogowe : )
Trojan20:17, 11.07.2022
Koń ten sam co się kilka dni temu topił w sadzawce ,ale musi być wku....ony??
do Bogdana T23:14, 11.07.2022
Bodzio, pilnuj swojego ogiera...... i tego i tamtego ......
Pozostałe komentarze
koń15:33, 11.07.2022
skarga na niezasadne zatrzymanie
g-a 17:50, 11.07.2022
Policja ostro idzie. Nawet koniowi nie darowali. Poza terenem zabudowanym po zmroku musiałby mieć kamizelkę odblaskową.
Onet 18:34, 11.07.2022
I kto tu kogo zrobił w konia?
SZPAGACIK +++SARCOFA18:49, 11.07.2022
PIEKNY I ZMECZONY KON!!! WKROTCE PEWNIE BEDZIE W ZOO, A POTEM W SZKOLE AGRO EKONOMICZNEJ. WSZYSTKO SIE ZMIENI...
Krzysiek19:41, 11.07.2022
Ciekawe jaki mandat dostał??
Haha20:05, 11.07.2022
Dziś prawdziwych Cyganów joz nie ma.
Bez20:25, 11.07.2022
Halo konie ! Czy konie mnie słyszą ??!!
Robin 20:34, 11.07.2022
Czy ktoś się zajmuje ta sprawa ? Konie tam się topią , później uciekają , Król zawsze pouczany. Może później gra im na weselach czy coś ? No nie wiem czy gdyby mi koń chciał się utopić , później uciekł to bym miał anumalcow na placach
Czyz 20:35, 11.07.2022
Czy koń został pouczony o przysługującym mu prawie odmowy zeznań ?
M21:53, 11.07.2022
Czy to ten sam co go z sadzawki wyciągali???
MO22:43, 11.07.2022
Kuchar jesteś wielki ????
Prawda22:46, 11.07.2022
Rozumiem że konia doprowadzili do komendy i osiodłali na jutro na służbę ?
Gość08:31, 12.07.2022
Ciekawe kto kogo prowadził bo konie są bardzo mądre?
fak psa13:20, 12.07.2022
pies na spacerze z koniem, koń by się uśmiał.
Borewicz18:42, 13.07.2022
Rozumiem, że Koń został wylegitymowany. No chyba, że swoje dane podał paszczowo.
Pomidor00:07, 20.07.2022
Gdzie czapka?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
do prywatyzacji służby zdrowia w gminie? kto na to pozwala? gdzie są nasi wybitni radni? jakie to działania podjeli? prawdą jest że o fakcie odejścia na emeryturę lekarza Jurczyka z dwóch osrodkow zdrowia (Łubowo i Silnowo)bylo wiadomo do początku tego roku a dziś zaskoczenie i niespodzianka i dziś dopiero poszukiwania lekarza.
pierszy krok
09:04, 2026-06-22
Pierwsza wakacyjna impreza i takie sceny.
Grupa małoletnich łobuzów, - ryje na banery w centrum miasta i zakaz wstępu nawet do kebabowni .
Lopez
08:05, 2026-06-22
Seniorzy dostaną bezpłatną rehabilitację.
60 tys. zł na 85 osób do rehablilitacji. Przypomnę, że tyle czyli 65 tys. zł może zarobić na dyżurach 72 godz. , 500 zł za godzinę w szpitalu powiatowym. Nie tylo w Warszawie lekarze pracują po 300 godzin miesięcznie u nas też są takie przypadki i jest ich dużo.
Roman
07:27, 2026-06-22
Poranny spacer i taki widok. Metrowy wąż na...
Umnie zaskroniec siedzi w świerkach zawsze jest widoczny rano
Kowal
21:01, 2026-06-21