Od początku akcji "Znicz" w całej Polsce doszło do 288 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 345 zostało rannych - poinformował we wtorek kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Z danych przekazanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 1360 osób za jazdę po alkoholu. 502 osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.
Na terenie powiatu szczecineckiego było dość spokojnie na drogach. Doszło jedynie do 10 kolizji i kilku drobnych stłuczek, głównie na przycmentarnych parkingach, do których nie wzywano policji. Szczecineccy mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu, w tym jednego rowerzystę. Nie doszło do żadnych poważnych wypadków, w których poszkodowani byli ludzie.
[FOTORELACJA]6352[/FOTORELACJA]
Niestety cały czas dochodzi do kolizji z dziką zwierzyną leśną. Praktycznie każdego dnia otrzymujemy sygnały o takich zdarzeniach.
Wtorek to piąty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji poza reagowaniem na wykroczenia pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.
BedkaSzczecinekShow#32: SAMOZAORANIE
Kariera pani poseł w samorządzie była króciutka i bezbarwna. Bez wielkich osiągnieć, prezentacji swoich poglądów została wybrana przez nas do Sejmu. Chociaż mam wrażenie, że wybraliśmy po prostu jedynkę i dwójkę z partyjnej *%#)!& Osoba nie musiała być wybitna. A teraz zdziwienie, że nie potrafi przekonać nas do reform swojej partii. Rękę podnieść w Sejmie potrafi. Dzieci oprowadzić po Sejmie też. Ale nie martwmy się. Poseł Lubczyk też tak dukał w pierwszej kadencji, a w trzeciej kadencji był już stałym bywalcem w telewizji. Więc i nasza pani poseł może zrobi taką karierę po drugiej kadencji.
Trolek
14:02, 2025-09-14
Basen otwiera się po przerwie.
A jakie to zasady? Pytam z ciekawosci bo chodzę na saune raz na ruski rok i nic o tym za bardzo nie wiem.
Kapusciak
13:27, 2025-09-14
BedkaSzczecinekShow#32: SAMOZAORANIE
Dla dzieci zagrożeniem jest molestowanie przez księży i katechetów niż jakąkolwiek wiedza. Dla molestujących zagrożeniem są wyedukowane dzieci.
Nick
09:09, 2025-09-14
Hamaki, plaża i grillowanie. Zobacz, co dał BO
Fantastisch! Jak nadlecą Ruskie drony to schowamy sie pod ławostoły...co za grupa poyebów 🤣
Buuum
06:52, 2025-09-14
5 1
Za dzika zwierzynę odpowiadają nadleśnictwa wiec kazda szkodę można zgłosić na policję i poprosić o notatkę a później do ubezpieczalni.
Pamiętajcie kazde drzewo czy zwierze do kogoś nalezy, bo czy możecie sobie spokojnie wyciąć drzewo czy upolować dzika???
A druga rzecz ze wg mnie powinny być siatki wzdłuż drog chociaz krajowych i takich w których stwierdzono wiecej kolizji niz zwykle.
Lasy panstwowe chyba stac na taka operacje????
1 3
A gdzie zdj rozbitej kajdaniarki ???
1 0
noedowiary ze zatrzymali 2 pijanych w tym jeden to rowerzysta. nic nie robia. Masakra. wstyd
1 0
Zapracowani! Złapali dwóch i to przypadkiem! Wstyd!
0 0
Byś się mniej wstydził jak by złapali 20 pijaków i zgineło 20 kierowców - wypociny, rozumu więcej.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz