Zamknij
REKLAMA

Wieczór zadumy w Parsęcku

08:49, 10.11.2019 | br
Skomentuj
REKLAMA

W listopadowy wieczór (6.11) w świetlicy wiejskiej w Parsęcku odbył się wieczór poetyko-muzyczny. Wieczór zorganizowali uczniowie szkoły podstawowej w Parsęcku oraz uczniowie z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecinka. Na skrzypcach grała uczennica LO – Hania Brusiło.

Uczniowie pod czujnym okiem Agnieszki Adamczyk oraz Grażyny Adaśko, Ewy Lewandowskiej oraz Katarzyny Merk przez ostatnie pięć tygodni przygotowywali się do tego niecodziennego przedsięwzięcia pod nazwą „Pamięć w nas.” Zaproszenia i plakaty przygotował Paweł Brankiewicz

Uczniowie ponad tydzień po Święcie Wszystkich Zmarłych zaprosili mieszkańców Parsęcka i okolic, by jeszcze raz wspomnieć tych co odeszli.

Śmierć jest tematem bardzo trudnym. Niesie ze sobą ból i cierpienie. Towarzyszy jej poczucie sprawiedliwości i ogromnego żalu. Jest jednak nieuchronna i każdy się z nią kiedyś musi zmierzyć.

Uczniowie tego dnia wybudowali pomost pomiędzy dwoma światami. Dzięki przepięknie dobranej muzyce i nostalgicznym wierszom, wszyscy byli znów razem. Mali artyści przekuli tęsknotę w miłość do bliskiej osoby. Kolejne utwory powodowały, że wracały wspomnienia, łza kręciła się w oczach słuchaczy. Tajemnica przemijania, którą rozwiązywały poetyckie utwory prowadziła do zadumy i refleksji. Blask świec rozgrzewał jednak myśli zebranych tego wieczoru w sali.

- Człowiek z miłości się rodzi, w miłości żyje i miłością odchodzi. A to co po nim pozostanie to miłość, którą mają w sercach ci co zostali – powiedział Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek – jeden z gości.

- Żyjemy w trudnych czasach, w takich gdzie nierzadko dochodzi do aktów agresji i przemocy. Nawet bliscy oddalają się od siebie. Mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów. Uważam, ze lekarstwem na wszelkie zło jest miłość- czarodziejski klucz , który otwiera zziębnięte serca i pozwala człowiekowi w pełni przeżywać jego człowieczeństwo. Ten wieczór miał dać sposobność, aby w pospiechu codzienności zastanowić się przez chwile nad istota życia i śmierci. Zwolnić, by zauważyć to co najważniejsze w życiu – drugiego człowieka.

– mówiła pomysłodawczyni i główna organizatorka Agnieszka Adamczyk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA