Zamknij
REKLAMA

WILCZE LASKI. To była sportowa rywalizacja i wspólna zabawa

21:50, 17.07.2019 | BR
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę (14.07) odbył się VI Turniej Dzikich Drużyn w Siatkówkę w Wilczych Laskach. Sołtys Halina Zalejasz z ogromną przyjemnością otwierała turniej, w którym w tym roku startowały drużyny z Żółtnicy, Skotnik, Gałowa oraz gospodarze, czyli Wilcze Laski.

- To ogromna przyjemność pracować z młodzieżą i dla młodzieży, cieszę się, że jest na turnieju coraz więcej - mówiła sołtys Wilczych Lasek.

Poza rozgrywkami odbyły się również liczne konkursy i zabawy dla dzieci pod czujnym okiem animatorki - Anety Świercz. W zabawie uczestniczyło ponad 50 dzieci. Przygotowany był między innymi zamek dmuchany, zabawy z chustą, konkurencje sportowe. Dzieci mogły też brać udział w zabawach plastycznych. Dla wszystkich dzieci przygotowane były dyplomy i upominki.

- Zawsze mogę liczyć na młodzież. Bardzo dobrze się z nimi pracuje i organizuje różne przedsięwzięcia. Mamy wspaniale dzieciaki – mówiła na zakończenie Halina Zalejasz, która jest już sołtysem druga kadencję. Od zeszłego roku jest też radną Gminy Szczecinek. - Na szczególnie podziękowania zasłużyli: Andrzej Płuciennik, Elżbieta i Andrzej Szporka, Elżbiecie Stasiukiewicz, Szymon Andruszkiewicz i Iza Trzaskowska.

Rozgrywki w siatkówce, w której brała udział młodzież od 15 do 25 roku życia, były bardzo wyrównane i emocjonujące. Drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

  1. Żółtnica
  2. Skotniki
  3. Wilcze Laski
  4. Gałowo

Wszystkie mecze sędziował Janusz Świercz.

Startujące drużyny otrzymały dyplomy oraz puchary.  Nagrody były przewidziane dla pierwszych czterech miejsc.

Turniej, który trwał od godz. 13 do 17 odwiedziła wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, która była pełna podziwu dla sportowej inicjatywy oddolnej. Przy okazji rozmawiała z mieszkańcami o bieżących problemach wsi.

Organizator i Inicjator turnieju dziękowała również sponsorom. Jak podkreślała, dzięki ich hojności wszyscy mogli liczyć na nagrody, dyplomy i poczęstunek po zawodach.

Sponsorami byli: Rafał Glanc – ufundował statuetkę dla najlepszego siatkarza oraz upominki dla dzieci, Halina Miernikowska, Rafał Szkarłat, Zbigniew Kowalik, RDLP w Szczecinku, Monika i Mariusz Findling, Daniel Pawlak oraz drukarnia Macieja Polaka Tempoprint, która zapewniła dyplomy i podziękowania. Ufundowała również nowy baner dla Sołectwa Wilczych Lasek.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sierzant62sierzant62

0 0

Można tylko pozazdrościć i brać z nich przykład. Gratuluje organizatorom 09:51, 20.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA