Zamknij
REKLAMA

Rywalizacja gminnych strażaków. Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

12:09, 03.07.2019 | Janusz Sienkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

W miniona sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie, na terenie Stanicy ZHP w Drężnie odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP. Tradycją strażaków jest rozpoczęcie ich sportowych zmagań od Mszy Świętej, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Domaros z Parafii w Parsęcku. W asyście pocztów sztandarowych jednostek OSP wygłosił słowo boże skierowane głównie do strażaków, doceniając ich poświęcenie w ratowaniu życia drugiego człowieka. Po nabożeństwie rozpoczęła się część oficjalna zawodów. Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Tomasz Pińkowski odebrał meldunek od dowódcy OSP w Drężnie, następnie powitał wszystkich uczestników i zaproszonych gości oraz odczytał list od Waldemara Pawlaka Prezesa Zarządu ZOSP RP. Komendę Powiatową PSP w Szczecinku reprezentował kpt. Piotr Kiczuk.

W swoim wystąpieniu  Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas życzył wszystkim uczestnikom udanych i zwycięskich zawodów. Zwrócił uwagę, że coraz częściej rząd przeznacza środki finansowe na zakup sprzętu dla OSP, co sprawia, że straż pożarna w naszej gminie jest nowocześniejsza i potrafi sprostać technicznym wyzwaniom w czasie akcji ratowniczych.  Podczas uroczystości wręczono odznakę Wzorowego Strażaka dla Arkadiusza Glanca oraz Mariusza Gruszeckiego z OSP Gwda Wielka. 

Jednostki OSP w Wierzchowie, Parsęcku i w Gwdzie Wielkiej będące w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym otrzymały prezenty od Starostwa Powiatowego w Szczecinku - opryskiwacze spalinowe i rękawice techniczne. Zawody sportowo-pożarnicze poprzedziła rywalizacja drużyn młodzieżowych w prezentacji musztry. Wśród sześciu startujących drużyn, najlepszą musztrę wykonała drużyna dziewcząt z Drężna, otrzymując za zwycięstwo puchar i nagrody indywidualne (plecaki).

Wielkie emocje towarzyszyły podczas przebiegu zawodów we wszystkich rozgrywanych kategoriach. Drużyny bardzo ambitnie starały się uzyskać jak najlepszy wynik nie popełniając  przy tym błędu. Nie zawsze to się udawało zrobić idealnie, gdyż były problemy z uruchomieniem pompy lub niedokładnie układano linię gaśniczą. Te sytuacje wzbudzały jeszcze większe emocje i wzmagały doping kibiców. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom posiłek oraz bardzo potrzebną w gorące dni wodę do picia.

Fundatorami nagród i sponsorami zawodów byli:   PPU Smak Pomorski Pan Krzysztof Małecki, Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, Przewodniczący Rady Gminy Szczecinek Andrzej Usik, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Szczecinek Jan Gwiazda, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Tomasz Pińkowski, Radni Gminy Szczecinek: Agata Kucharska, Halina Zalejasz, Mirosław Gręźlikowski, Andrzej Papirnyk.

Wyniki zawodów strażackich:         

 Dziewczęta 12-15 lat - 1m Gwda Wielka I zespół, 2m Gwda Wielka II zespół, 3m Drężno;

Chłopcy 12-15 lat - 1m Gwda Wielka; Dziewczęta 15-18 lat - 1m Parsęcko;    

Chłopcy 15-18 lat - 1m Parsęcko, 2m Gwda Wielka, 3m Wilcze Laski;  

Seniorki - 1m Parsęcko, 2m Gwda Wielka, 3m Wilcze Laski;      

Seniorzy - 1m Gwda Wielka II zespół, 2m Gwda Wielka I zespół, 3m Wilcze Laski.  

Zawody strażackie po raz kolejny udowodniły, że jest to bardzo wartościowa impreza Gminy Szczecinek, w której sprawdzają swoje umiejętności wszystkie pokolenia strażaków, od najmłodszych, po seniorów. Są potwierdzeniem tej pięknej strażackiej tradycji. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pani phm. Moniki Stokowiec za udostępnienie Stanicy ZHP w celu przeprowadzenia zawodów oraz dla Pani sołtys Wiolety Grochowicz, Sołectwa Drężno i OSP Drężno za współorganizację strażackiego święta.

          

(Janusz Sienkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA