Zamknij
REKLAMA

Powstanie nowe sołectwo. Mieszkańcy są na "tak"

07:30, 25.07.2019 | BR
REKLAMA
Skomentuj

We wtorek - 23.07 w Przystawach (gmina Grzmiąca) odbyły się konsultacje społeczne. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miejscowości Przystawy i Sławno. Dotyczyły one podziału obecnego sołectwa Przystawy na dwa mniejsze: - Przystawy i Sławno. Taki wniosek trafił do Urzędu Gminy w ostatnim czasie.

Przystawy i Sławno tworzyły jedno sołectwo od dłuższego czasu. W chwili obecnej są ostatnim „podwójnym” sołectwem w gminie Grzmiąca. Obie wsie liczą po około 90 mieszkańców. Oddalone są od siebie o niecałe 5 kilometrów. Odległość sprawiała, że ciężko było o wspólną integrację mieszkańców obu wsi. Patryk Makowski – wójt Grzmiącej, po otrzymaniu pisma dotyczącego propozycji rozdzielenia się sołectwa przeprowadził ankiety wśród mieszkańców oraz zaprosił ich na konsultację. Podczas konsultacji wszyscy byli zgodni: podział na dwa sołectwa jest potrzebny i zasadny.

-Obie wsie chcą rozdziału. Mamy trochę inne potrzeby, więc jak każdy będzie pracował na swoją wieś będzie z korzyścią dla mieszkańców – mówi sołtys Przystaw Agnieszka Misztal.

- Zdaje sobie sprawę, że po rozdzieleniu się sołectwa na dwa, to Sławno będzie miało więcej do pracy. Będzie zaczynało od nowa, ale wiem, że to słuszna decyzja. Mam nadzieję, że przyszłoroczny fundusz sołecki pozwoli na przykład na zbudowanie wiaty w Sławnie -mówi wójt Grzmiącej.

- Ten podział jest dla dobra mieszkańców, nie będzie sporów. Jak sołtys będzie w jednej miejscowości i w drugiej to na pewno będzie lepiej znał potrzeby swoich mieszkańców. Będzie bliżej problemów wsi. To bardzo dobre rozwiązanie – mówiła radna Małgorzata Siara, mieszkanka Sławna.

- Przyszliśmy posłuchać mieszkańców, co sądzą na ten temat. Ci co przyszli na konsultacje są zgodni i uważają, że to słuszna decyzja. Po to są te konsultacje, żeby wiedzieć co myślą sami zainteresowani na ten temat. Jako rada musimy mieć wiedzę, przed podjęciem uchwały, czego chcą mieszkańcy. Bo to ma być z korzyścią dla obu wsi. Uchwała będzie podejmowana na najbliższej sesji, czyli 1 sierpnia. Pod koniec sierpnia, kiedy uchwała będzie już prawomocna, będziemy mieli nowe sołectwo. – mówi Monika Stokowiec przewodnicząca rady gminy.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Samorząd to rzecz naSamorząd to rzecz na

0 0

Życzę Wam spokojnych rozmów. Kultura rzeczą najważniejszą. 19:25, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone