Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Łubowa też grali z WOŚP

19:29, 13.01.2020 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z wielkim entuzjazmem do tej szczytnej inicjatywy przyłączyli się mieszkańcy Łubowa. Gminny sztab WOŚP miał swą siedzibę w Bornem Sulinowie. W jego skład wchodziły trzy miejscowości: Borne Sulinowo, Juchowo i Łubowo. Za organizację łubowskiego oddziału sztabu odpowiedzialna była Szkoła Podstawowa w Łubowie, a jego koordynatorem była p. Anetta Chołody.

Do współpracy włączyli się członkowie Rad Sołeckich i mieszkańcy wsi: Łubowo, Rakowo, Liszkowo, Nobliny, Strzeszyn i Ostroróg. Do Organizacji „grania” w Łubowie włączyły się instytucje i organizacje lokalne: PZERiI w Łubowie, OSP Łubowo, LKS Orzeł Łubowo, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Łubowo, Rada Rodziców SP w Łubowie, Filia Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie.

Dyrektor Szkoły Podstawowej  p. Luiza Kostrubiec otworzyła Finał WOŚP w Łubowie, a rozpoczął się on występem uczniów szkoły przygotowanym przez Annę Kukułę we współpracy z Anettą Chołody, Martyną Horodek i Anną Smołuchą. Następnie mieszkańcy mogli obejrzeć pokazy akrobatyczne, pokaz ratownictwa i sprzętu OSP, pokaz żonglerki piłką nożną i występy muzyczne mieszkanek Łubowa i dzieci z Małego Przedszkola. Uczestnicy festynu WOŚP mogli zakupić ciasto, chleb ze smalcem, bigos, pierogi, kiełbaski z ogniska i strażacką grochówkę za symboliczną cenę 2 zł.

Imprezie towarzyszyła licytacja obrazów, rękodzieła, produktów regionalnych, usług oraz gadżetów WOŚP. Suma licytowanych przedmiotów wyniosła ponad 12 tysięcy zł.

Na zakończenie uczestnicy skosztowali tortów upieczonych specjalnie na 28. Finał WOŚP i wzięli udział symbolicznym pokazie światełka do nieba w postaci zimnych ogni i fajerwerków.

Łączna suma łubowskiego Finału WOŚP wyniosła 21 340,14 zł.

Organizatorzy dziękują za obecność, hojność i wsparcie.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA