Zamknij
REKLAMA

W Bornem zapachniało chlebem i miodem

09:38, 06.09.2019 | BR
Skomentuj
REKLAMA

Początek września to czas, kiedy w Bornem Sulinowie odbywają się Targi Chleba i Miodu. Podobnie było i w tym roku. 1 września do Bornego zawitali pszczelarze, wytwórcy chleba oraz ciast. Na stoiskach pojawiły przetwory z warzyw i owoców, wędliny, sery i inne wiktuały. Nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych oraz naturalnych kosmetyków. Dopisała pogoda, a plac przy Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie w minioną niedzielę tętnił muzyką i pachniał chlebem i miodem.

W czasie trwania targów, przez plac przy CKiR przewinęło się mnóstwo zwiedzających i kupujących. Poza ucztą dla podniebienia organizatorzy zadbali również o duszę przybyłych gości. Przed zgromadzoną publicznością, zaprezentowały się zespoły: „Jarzębiny” z Jelenia, „Borneńskie Podlotki”, „Spocznij”, Grupa Warsztatowa „E, jak ta sarna”, „ONTIS” oraz solista Eugeniusz Makaryk. Punktem kulminacyjnym koncertów był występ pn. „Muzyczna Podróż z Chopinem” w wykonaniu dwóch solistek i pianisty w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia…”, dofinansowanego ze środków samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Artyści prezentowali się w strojach z minionej epoki. Podczas ich koncertu można było wysłuchać m.in. takich utworów kompozytora jak: Smutna rzeka, Leci liście z drzewa, Piosnka litewska , Wiosna i wiele innych. 1 września to przede wszystkim rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, dlatego dwa pierwsze utwory były dedykowano pamięci tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę. Artyści w przerwach między kolejnymi utworami opowiadali ciekawe historie z Życia Fryderyka Chopina nie omijając również szczegółów dotyczących jego relacji z George Sand – wielkiej miłości kompozytora.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SiwySiwy

0 0

W Bornem cały czas coś się dzieje, co za wspaniałe miasteczko ze wspaniałymi ludzmi , którym się po prostu. Miasteczko pięknieje, byłem tam parę razy i zawsze jest coś nowego .Brawo dla społeczeństwa??? 11:03, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA