Zamknij
REKLAMA

Perły Bornego w przewodniku stworzonym przez młodzież

10:53, 23.07.2019 | BR
REKLAMA
Skomentuj

W ostatni piątek (19.07) zakończył się projekt realizowany przez Fundację bez Retuszu z Bornego Sulinowa we współpracy z Filią Miejską Biblioteki Publicznej w Łubowie. Projekt realizowany był z programu „Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt pod nazwą „Perełki Gminy Borne Sulinowo oczami młodych” był realizowany przez 12-osobową grupę młodzieży pod nazwą Team Bike Łubowo. Koordynatorem projektu była Magdalena Haas.

W ramach projektu młodzież stworzyła mini przewodnik turystyczny „Perełki Gminy Borne Sulinowo oczami młodych”, gdzie zawarte zostało 15 miejsc atrakcyjnych kulturowo. Wszystkie te punkty zostały opatrzone w zdjęcia oraz opis. Zadanie zostało wykonane poprzez cykl wycieczek rowerowych i samochodowych. Dodatkowe informacje młodzież uzyskała z Centrum Informacji Turystycznej w Bornem Sulinowie. Młodzież stworzyła przewodnik w wersji papierowej i wzbogaciła go kodami QR, dzięki czemu można korzystać z niego także na urządzeniach mobilnych.

Młodzież przy okazji zakończenia projektu podziękowała osobom, które były bardzo zaangażowane w realizację projektu. Byli to m.in: Stanisław Bartoszewicz, Iwona Gajewska – Tranbowicz oraz Daniel Graszka, a przede wszystkim Magdalena Haas.

- Jestem z Was dumna, cieszę się, ze Wam się udało. Ten projekt miał Was wybić do góry i to się udało. Swoim zaangażowaniem i postawą obalacie mit, że dzisiejsza młodzież spędza czas tylko przy komputerze. Przyjmijcie ten mały upominek ode mnie z maksymą, że marzeniami sięgnięcie gwiazd – mówiła dyrektor bibliotek miejskiej z Bornego Sulinowa.

„Równać szanse” to projekt, który ma na celu pozwolić młodym osobom przełamać bariery jakie niesie za sobą zamieszkiwanie w mniejszych miejscowości.

(BR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Szczesliwy PolakSzczesliwy Polak

0 0

Chyba we współpracy z filią wiejska Biblioteki Publicznej w Łubowie byc powinno!!! 05:17, 24.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone