Zamknij
REKLAMA

Potrzebne pieniądze na operację 2-letniego Viktora. Trwa zbiórka!

12:29, 28.11.2019 | a.d
Skomentuj
REKLAMA

Viktor urodził się w grudniu 2017 roku. Diagnoza: bardzo rzadka i nieuleczalna choroba-artrogrypoza. Rzadkie schorzenie, które powoduje wrodzone, wielowarstwowe przykurcze. Choroba zaatakowała kończyny górne, przez co chłopiec nie może ruszać rączkami. Ma przykurcze w stawach: barkowym, łokciowym oraz nadgarstki.

Obecnie Viktorek rehabilitowany jest w Ośrodku Wczesnej Interwencji. Dodatkowo mama sama rehabilituje syna wykonując serie ćwiczeń oraz masaże. Dzięki intensywnej rehabilitacji, noszeniu ortez oraz planowanej operacji - jego stan da się polepszyć, by mógł być w przyszłości samodzielny.

Chłopiec leczony jest w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz prywatnie w Warszawie w Szpitalu Medicover u Dr Feldman z USA, który jest amerykańskim specjalistą w leczeniu osób z artrogrypozą.

Operacja w Warszawie jest szansą na samodzielność chłopca. Umożliwi mu zginanie i prostowanie rączek. W niedalekiej przyszłości będzie musiał przejść również kolejną operację przeszczepu mięśni.

Potrzebne fundusze na operację i rehabilitację

300 000 zł potrzeba na operację i rehabilitację chłopca. Liczy się każda złotówka. Fundusze zbierane sa m.in. za pomocą portalu zrzutka.pl

Viktora wspierają dzieci ze szkoły w Drzonowie?

[YT]https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=Itq2FO-IT8M[/YT]

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA