Zamknij
REKLAMA

Biały Bór. Gminne święto plonów odbyło się w Bielicy

08:28, 17.09.2019 | br
Skomentuj fot. BCKiR
REKLAMA

Mała wieś położona na skraju gminy Biały Bór była w tym roku gospodarzem gminnych dożynek. Gości przybywających z różnych stron witały charakterystyczne witacze nawiązujące do obchodzonego święta. Dożynki zaczęły się mszą świętą. Z kościoła ruszył korowód do miejsca gdzie odbywała się biesiada dożynkowa. Korowód otwierały ciągniki rolnicze, w następnej kolejności szedł starosta i starościna, którzy nieśli chleb wypiekany z tegorocznych plonów.

- Dożynki to najpiękniejsze święto rolników. To radość z zakończenia ciężkiej pracy, to czas, aby podziękować za plony. Bardzo dziękuję za wspaniałą organizację. Korowód był imponujący - mówił Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru. - Wiem, że ten rok był dla rolnictwa trudny. Pamiętajmy jednak, że wszystko zaczyna się od chleba i zawsze trzeba podziękować za plony.

Aby tradycji stało się zadość, burmistrz podzielił się ze wszystkimi chlebem. Na scenie prezentowały się zespoły ludowe, między innymi Jarzębiny. Nie zabrakło również występów kół gospodyń wiejskich oraz uczniów z okolicznych szkół. O tradycyjne wiktuały zadbały panie z poszczególnych sołectw. Goście mogli liczyć na pachnące i pyszne pierogi ruskie, zupę gulaszową czy bigos. Nie zabrakło też wspaniałych słodkich wypieków. Burmistrz wraz z kołem łowieckim Ponowa ufundował dla wszystkich zebranych dzika podanego z kaszą i warzywami.

Dożynki to czas kiedy rolnicy dziękują za plony, mają czas na zabawę i rozmowy. Nie brakuje też gości z miasta, którzy cenią sobie klimat dożynek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA