Zamknij
REKLAMA

Lotyniacy zbierają na mural

06:07, 10.07.2020 | r.
Skomentuj
REKLAMA

To pierwsza w historii Sołectwa Lotyń internetowa zbiórka, mająca na celu zebranie środków finansowych na wykonanie muralu. Pomysł ten zrodził się w głowach młodych mieszkańców Lotynia, a cała koncepcja spodobała się sołtysowi i radzie sołeckiej.

-Jesteśmy otwarci na pomysły naszych mieszkańców, dlatego kiedy zaproponowano nam wspólną inicjatywę stworzenia muralu nie wahaliśmy się, tym bardziej, że ma on powstać przy terenie rekreacyjnym, a mianowicie przy lotyńskim boisku - mówi Kinga Lewandowska, sołtys Sołectwa Lotyń.

Za wykonanie muralu odpowiedzialni będą zaprzyjaźnieni artyści z formacji "dobrerzeczy", a ich praca przedstawiać ma charakterystyczne elementy Lotynia, w tym między innymi herb czy zabytkowy kościół.

-Chcemy, aby wszystkie te elementy, w połączeniu z ekspresją lokalnych artystów wykonujących graffiti, utworzyły spójną całość, będąc miłym dla oka i wpisanym w lotyński krajobraz pejzażem - dodaje Jakub Pokusa, mieszkaniec Lotynia i jeden z pomysłodawców akcji.

Całe przedsięwzięcie wyceniono na 4500 zł. Jak zaznacza sołtys Lotynia, to spora kwota, biorąc pod uwagę obecną sytuację związaną z koronawirusem oraz niski, sołecki budżet i wiele zadań, które muszą być z niego finansowane. Postanowiono więc skorzystać z pomocy dobrych ludzi i ogłosić internetową zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Dotychczas udało się zebrać niespełna 1300 zł.

-Jeśli uda nam się zebrać całą potrzebną kwotę planujemy połączyć tworzenie muralu z mini piknikiem, podczas którego nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, dmuchanego zamku, animacji czy warsztatów z tworzenia graffiti - podsumowuje K. Lewandowska i z góry dziękuje za wszystkie wpłaty.

Strona zbiórki: zrzutka.pl

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ElwiraElwira

1 0

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka 10:09, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA