Zamknij
REKLAMA

Przy drogach liczą samochody. Taka akcja odbywa się raz na 5 lat

08:34, 24.01.2020 | a.d/GDDKiA
REKLAMA
Skomentuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad sprawdza ile pojazdów porusza siępo naszych drogach. Właśnie rozpoczęło się badanie natężenia ruchu na drogach krajowych w ramach organizowanego co 5 lat Generalnego Pomiaru Ruchu (GPR).

-W ponad 100 specjalnie wyznaczonych miejscach w województwie zachodniopomorskim będzie prowadzony pomiar. W przeciągu całego roku w zależności od odcinka drogi będzie od 6 do 13 sesji pomiarowych, w tym pomiary nocne. Na drogach w naszym regionie pomiar będzie dokonywany głownie metodą wideo rejestracji, nie będzie już stosowanego we wcześniejszych pomiarach liczenia ręcznego przez ekipy pomiarowe na drodze. Po dokonaniu wszystkich pomiarów dane te zostaną przeliczone przy użyciu wzorów matematycznych dając średnie dobowe natężenie ruchu.

-wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA

W punktach pomiarowych wyznaczonych na każdym odcinku między węzłami drogowymi lub ważnymi skrzyżowaniami będą ustawione kamery nagrywające ruch na drodze. Następnie z wykonanych nagrań będą zliczane pojazdy w rozbiciu na odpowiednie kategorie: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze.

Wyniki GPR służą przede wszystkim do planowania rozwoju sieci drogowej oraz podejmowania decyzji o remontach i przebudowach. Wyniki liczenia poznamy w przyszłym roku.

(a.d/GDDKiA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MoniaMonia

0 1

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25 14:16, 24.01.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JaroJaro

1 1

Jak ten komentarz ma się do nateżenia ruchu? 15:54, 24.01.2020


Masakra...Masakra...

1 0

Może odnosi się do natężenia ruchu u tej pani. 15:21, 28.01.2020


REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone