Zamknij
REKLAMA

S11 ze Szczecinka do Piły. Odbyły się spotkania z mieszkańcami

08:57, 21.08.2019 | a.d
REKLAMA
Skomentuj

Zakończył się kolejny etap prac dotyczący projektowanej drogi S11 na odcinku od Szczecinka do Piły. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała raport ze spotkań informacyjnych, który przedstawia preferencje społeczeństwa dla przebiegu inwestycji w poszczególnych gminach, jak również zawiera postulaty i wnioski zgłaszane przez mieszkańców.

-W ramach spotkań informacyjnych dla  wyżej wymienionego odcinka dokonano badania ankietowego dotyczącego preferencji społeczeństwa w zakresie wskazania wariantu do realizacji. Zebrano łącznie 707 szt. ankiet. W raporcie przedstawiono wyniki badania preferencji społeczeństwa w sposób analityczny oraz graficzny. Na planie orientacyjnym przedstawiono prezentowane na konsultacjach warianty przebiegu drogi ekspresowej wraz z liczbą głosów oddanych na każdy z nich w poszczególnych gminach. Ze względu na znaczne różnice w zakresie preferencji dla wariantów przebiegu drogi ekspresowej w poszczególnych gminach, zdecydowano o włączeniu do opracowań wariantu wynikowego oznaczonego jako wariant nr 3.

-GDDKiA

Jest to wariant, który jest połączeniem projektowanych wariantów nr 1 i 2 co oznacza, że wykorzystuje przebieg drogi ekspresowej zarówno w wariancie nr 1 jak i wariancie nr 2.

-Wariant 3 odzwierciedla  akceptowalność społeczną w oparciu o większość uzyskanych głosów w poszczególnych gminach oraz zostanie poddany analizie wielokryterialnej.

-GDDKiA

Ponadto, GDDKiA  wraz z wykonawcą opracowań projektowych, poddała wnikliwej analizie wszystkie wnioski zawarte w ankietach oraz pismach, które wpłynęły do GDDKiA. Każdy postulat i wniosek społeczny został rozpatrzony pod kątem możliwości uwzględnieniu w opracowaniach.

Uwagi i wnioski mieszkańców mogą mieć wpływ na ostateczny przebieg drogi ekspresowej, jak również lokalizację węzłów drogowych czy przejazdów. Na końcowym etapie odbędą się posiedzenia zespołu oraz Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych. Obradujący wskażą wariant przebiegu drogi, który we wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedstawiony zostanie jako wariant preferowany do realizacji. Dopiero decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach ostatecznie zatwierdzi lokalizację i podstawowe rozwiązania techniczne drogi.

(a.d)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

IzaIza

12 16

Za rządów PO nikt nawet nie pomyślał o S11, oni mieli Zachodniopomorskie za nic.
Dobrze że mamy posłankę i minister ze Szczecinka, która pamięta o swojej Ojczyznie.
16:47, 21.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Benek z GalapagosBenek z Galapagos

1 0

"Za dobre uczynki nie zamykamy" hehe. Ciekawy wpis uswiadomilas spoleczenstwu ze to pani wice zalatwila i dopiela planu budowy s-11 a juz napewno obwodnicy Sz-ka. Ku pamieci Swej Ojczyzny i jej chwale kamien i tablica upamietniajaca ten niezwykly wyczyn wice-minister. 17:56, 21.08.2019


Prawo i BezprawiePrawo i Bezprawie

2 4

Jakaś Ty *%#)!& a może tylko udajesz??? 18:26, 21.08.2019


NartnikNartnik

6 7

Taka prawda. POKO może zbuduje nam drugą Gubałówkę. Będziemy mogli sobie pohasać. 18:36, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdiAdi

5 7

Pani pseudo wice to sobie przypisuje różne rzeczy obwodnice s-11 może jeszcze podepnie sie pod zakopianke 20:08, 21.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© iszczecinek.pl | Prawa zastrzeżone