Zamknij
REKLAMA

BIAŁY BÓR. Pożegnanie z maturzystami. Dziękujemy, że byliście z nami!

18:11, 10.05.2019 | Andrzej Maciupa
Skomentuj
REKLAMA

W środę 8 maja 2019 roku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych z Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze. Po odśpiewaniu hymnu nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego, a następnie zabrał głos dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Pastuszek.

Pan dyrektor podziękował uczniom za wybór naszej szkoły i trzyletnią owocną współpracę. Życzył młodzieży jak najwyższych wyników na egzaminach maturalnych, trafnego wyboru dalszej drogi życiowej, nadziei i sił w pokonywaniu wszelkich przeciwności.

W imieniu wychowawców klas trzecich głos zabrała pani Agnieszka Borecka. Następnie razem z panią Joanną Nowak i dyrektorem wychowawczynie dokonały uroczystego wręczenia uczniom świadectw ukończenia szkoły. Najlepszą absolwentką w szkole okazała się Aleksandra Mazur, której średnia absolwenta wyniosła 5,38. Maturzyści oprócz świadectw szkolnych otrzymali również certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego, policyjnego oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i ratownictwa.

Następnie, do całej społeczności szkolnej zwrócił się w kilku słowach pożegnania przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Mazur. Podziękował dyrektorowi szkoły i nauczycielom, którzy podczas trudnego okresu strajku szkolnego zachowali się odpowiedzialnie i przyczynili się do sklasyfikowania trzecioklasistów, umożliwienia uczniom ukończenia szkoły i dopuszczenia ich do egzaminów maturalnych.

Podczas uroczystej gali kierownik internatu pani Danuta Soroka podziękowała w imieniu swoim, dyrektora szkoły i pracowników internatu tym absolwentom, którzy wyróżnili się aktywnością społeczną a swoją postawą w szczególny sposób przyczynili się do promocji szkoły w regionie. Wyróżniono również Natalię Domaros, która przez ostatnie dwa lata nauki prowadziła wszystkie szkolne apele i chłopców, którzy obsługiwali sprzęt na każdą szkolną uroczystość – Marcina Wawrzeńczaka i Pawła Przybylskiego. Podziękowano także uczniom, którzy byli w poczcie sztandarowym szkoły: Sandrze Wantoch Rekowskiej, Annie Stadnik i Bartoszowi Stępniowi. Słowo podziękowania w imieniu maturzystów wygłosił Adrian Biłous.

Drugą część uroczystości przygotowali uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami. Całość montażu słowno-muzycznego dedykowano tegorocznym absolwentom naszej szkoły. Na koniec wszyscy obecni uczniowie klas trzecich otrzymali od drugoklasistów drobne upominki, a nauczyciele i pracownicy szkoły kwiaty.

(Andrzej Maciupa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BRANTBRANT

0 0

Pozdrowienia dla maturzystów od kuriera, który matury Wam dostarcza :-) 14:11, 12.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA