Zamknij
REKLAMA

Droga wyremontowana. Pomogły fundusze leśne i współpraca instytucji

10.01, 06.10.2022 mg Aktualizacja: 10.34, 06.10.2022
Skomentuj fot. iszczecinek.pl
REKLAMA

Lasy Państwowe od długiego czasu współpracują z okolicznymi gminami chociażby w zakresie wspólnego remontowania, modernizacji czy budowania dróg, które jednocześnie mogą być wykorzystywane przez leśników i służyć okolicznej ludności. Właśnie dobiegła końca kolejna taka inwestycja. Została ona zrealizowana na terenie Nadleśnictwa Czarnobór. Na realizację inwestycji Lasy Państwowe przekazały 70 tys. zł.

Na krótkiej konferencji prasowej z przedstawicielami mediów spotkali się wójt Ryszard Jasionas, nadleśniczy Sławomir Cichoń oraz Łukasz Maciejunas, dyrektor RDLP w Szczecinku.

- Cieszę się, że lasy państwowe kolejny raz mogły pomóc gminie Szczecinek i mogliśmy wesprzeć finansowo budowę dróg – mówi Łukasz Maciejunas. - Jest to dla nas, jak i dla państwa jedna z lepszych inwestycji, która łączy okoliczne miejscowości. Jak wiemy, drogi w lasach państwowych służą chociażby do gospodarki leśnej, ale też są udostępniane do ruchu. Biorąc to wszystko pod uwagę musimy wspierać lokalne społeczeństwo. To jest taki nasz ukłon w storę mieszkańców okolicznych miejscowości. My korzystamy z tych dróg, ale też musimy wypełniać te funkcje społeczne.

- W imieniu wszystkich mieszkańców gminy Szczecinek chciałbym podziękować Lasom Państwowym za wsparcie – mówi wójt Ryszard Jasionas. - Ta współpraca w zakresie potrzeb mieszkańców i potrzeb firm, które funkcjonują na naszym terenie, jest bardzo owocna. To nie jest pierwsza droga, i pewnie nie ostatnia. Wiążemy duże nadzieje i plany z tym, że będziemy realizowali szereg dróg i połączeń pomiędzy miejscowościami.

Jak zapewnił dyrektor szczecineckiej RDLP, lasy Państwowe będą starały się zrobić jak najwięcej tego typu wspólnych przedsięwzięć w bliższej i dalszej przyszłości. Obecnie podobna inwestycja jest realizowana chociażby w Brodźcach.

- Na naszym terenie w tym momencie również dobiegają końca prace na drodze ze Szczecinka do Żółtnicy. Jest droga współfinansowana przez Lasy Państwowe na poziomie 800 tys. złotych. Dodatkowo jeszcze w tym roku Nadleśnictwo wraz z Miastem Szczecinek podpisało porozumienie i wspólnie zamierzamy zrobić ulicę Wierzbową. Ta droga częściowo jest drogą leśną, która później przechodzi w drogę miejską.  Złożyliśmy wniosek również o środki na przebudowę drogi w Silnowie Dolnym, którą planujemy wykonać wspólnie ze starostwem – dodaje nadleśniczy Sławomir Cichoń.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%