Zamknij
REKLAMA

Marzenie strażaków z OSP Krosino spełnione! Mają nowy wóz!

05.58, 25.07.2022 . Aktualizacja: 09.02, 26.07.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Miniona sobota (23 lipca) była wyjątkowym dniem dla wszystkich druhen i druhów służących w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krosinie. Tego właśnie dnia miało miejsce uroczyste przekazanie jednostce Ciężkiego Samochodu Ratowniczo – Gaśniczego SCANIA.

[FOTORELACJA]6726[/FOTORELACJA]

Choć pojazd nie jest nowy (przez minione dziesięć lat służył w Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku), to jednak jest w pełni sprawny, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów oraz pojemnik na 500 litrów środka pianotwórczego. Jak podkreślił Przemysław Kozij – wiceprezes OSP Krosino – strażaków bardzo cieszy fakt, że auto jest uterenowione, dzięki czemu bez przeszkód dotrze do potrzebujących, nawet w trudnym terenie leśnym.

W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości, w tym osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do nabycia wozu: minister Małgorzata Golińska, radna Gminy Grzmiąca Magdalena Strzelec oraz Komendant Powiatowy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczecinku bryg. Andrzej Wójtowicz.

Poświęcenia wozu i błogosławieństwa wszystkich strażaków służących w jednostce, dokonał ksiądz Jan Stankiewicz - proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Nieobecny podczas wydarzenia starosta szczecinecki Krzysztof Lis, przesłał do zebranych list, w którym docenił niebezpieczną i pełną poświęceń pracę strażaków.

- Aktualnie nie ma szczególnej różnicy między pomiędzy umiejętnościami strażaków zawodowych i tych pełniących służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej. Jedni i drudzy są zawsze tam gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie. Druhowie z OSP są w większości przypadków pierwsi na miejscu zdarzenia. Ich ciężka, pełna poświęceń praca to misja którą wypełniają nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwa. Każdy dzień stanowi wyzwanie i niepewność, bowiem zarówno strażacy zawodowi jak i ochotnicy, nie są w stanie przewidzieć z czym przyjdzie im się mierzyć. Aby jednak mogli skutecznie walczyć z zagrożeniami, jedni i drudzy muszą być dobrze wyposażeni. Samorząd Powiatu Szczecineckiego od lat sukcesywnie asygnuje środki na zakup sprzętu, dzięki któremu obie formacje mogą chronić życie i naszych mieszkańców. Każdego roku sprzęt trafia zarówno do PSP w Szczecinku jak i wszystkich OSP z naszego regionu, wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Tylko w tym roku jest to kwota 465 tyś zł […]. Dodał również że na doposażenie przekazanego samochodu Powiat przeznaczył jeszcze dodatkowych 30 tys. złotych.

Również Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Szczecinku wsparło druhów z Krosina. Spółka na ten cel przekazała 20 tys. zł

Na tym nie koniec zmian w OSP Krosino. KOWR przekazał Gminie Grzmiąca część działki pod budowę nowej remizy i jeszcze w tym roku ma zostać sporządzona odpowiednia dokumentacja techniczna.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%