Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy czekali na to od lat. Rusza przebudowa drogi w Mieszałkach.

17.41, 22.04.2022 mg Aktualizacja: 17.42, 22.04.2022
Skomentuj fot. Gmina Grzmiąca
REKLAMA

To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Grzmiąca. Wkrótce rozpocznie się przebudowa gminnej drogi w Mieszałkach. Umowa w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych została podpisana. Inwestycję będzie realizowało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Budowlanych „INFRABUD” Sp. z o.o. W imieniu spółki dokument parafował prezes spółki Bartosz Kłosowski. Swój podpis pod umową złożył także wójt gminy Grzmiąca Patryk Makowski w obecności skarbnika Barbary Golczyk. Równorzędnie została zawarta umowa z inspektorem nadzoru.

- Przebudowa drogi gminnej w Mieszałkach szczęśliwie wkracza w fazę realizacji. Dzisiaj zostały podpisane umowy na wykonanie inwestycji i nadzór inwestorski, a to oznacza, że kolejne zadanie powoli możemy wykreślać z listy – mówi wójt Patryk Makowski.

Wartość inwestycji to 2 557 170 zł. z czego znaczna jej część, bo  2 292 098 zł pochodzi z dofinansowania w postaci promesy z Programu Inwestycji Strategicznych. - To druga z trzech otrzymanych promes inwestycyjnych, która się materializuje. To kolejna inwestycja, przy której mogliśmy liczyć na wsparcie i zaangażowanie poseł Małgorzaty Golińskiej – kontynuuje wójt. Jak dodaje, wykonawca zapowiada, że na plac budowy wejdzie w czerwcu. To też będzie wiązało się z pewnymi utrudnieniami dla kierowców poruszających się dotychczas tą trasą.

W ramach zadania zostanie wykonana kompleksowa przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mieszałki na odcinku ok 1,2 km. Zostaną wykonane m.in. roboty rozbiórkowe wraz z korytowaniem, nowe podbudowy, na odcinku ok 180 m jezdnia z nawierzchnią z mieszanek mineralno-bitumicznych, remontem przepustu i budową oświetlenia. Na odcinku ok 400 m wykonany zostanie ciąg pieszo-jezdny z nawierzchnią z mieszanek mineralno-bitumicznych i kostki betonowej wraz z budową oświetlenia oraz jezdnia z nawierzchnią z płyt typu yomb na dł. ok 600 m.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GoscGosc

2 4

Porażka panie wojcie dla paru mieszkańców taka Inwestycja w Grzmiącej nawet porządnego placu zabaw nie ma nic dla dzieci nie ma 18:18, 22.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%