Zamknij
REKLAMA

Wielkie wydarzenie w Grzmiącej. Druhowie z OSP mają nowy wóz!

05:55, 30.05.2021 | r.
Skomentuj
REKLAMA

Wielkie i historyczne wydarzenie w Grzmiącej. Druhowie z tamtejszej jednostki OSP mają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Samochód trafił do Grzmiącej w połowie maja, ale dopiero w sobotę odbyła się oficjalna uroczystość poświęcenia i przekazania wozu strażakom.

-Chciałoby się powiedzieć że mamy Rolls-Royce'a bo skok technologiczny jest ogromny. Oczywiście to nasz nowy MAN, który wstępuje w szeregi OSP Grzmiąca - cieszymy się z niego jak z rollsa… - tak napisał w mediach społecznościowych o nowym wozie Patryk Makowski, wójt gminy Grzmiąca.

Nowy samochód druhów z Grzmiącej zastąpi wysłużonego Stara. MAN ma napęd 4x4 i moc 290KM. Dzięki takiemu napędowi strażacy bez większego problemu będą mogli dotrzeć do zdarzeń nawet na niesprzyjającym do jazdy terenie. Samochód został też wyposażony w niezbędny sprzęt.

Druhowie i mieszkańcy Grzmiącej czekali na taki pojazd od lat. Po otrzymaniu informacji o dofinansowaniu zakupu samochodu od razu przystąpili do przygotowania dla niego miejsca. Własnymi siłami wyremontowali strażnicę.

Zrzutka gminy, druhów i Unii Europejskiej

Samochód został zakupiony za kwotę ponad blisko jednego miliona złotych. Tylko część tej kwoty wydatkowano z budżetu gminy, która wydała na zakup około 160 tys. złotych. Kolejne 860 tys. złotych pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. 10 tys. to wkład własny druchów z OSP Grzmiąca.

Grzmiąca już ma, wkrótce Drzonowo

Nie tylko druhowie z Grzmiącej doczekali się nowego wozu. Podobne wydarzenie szykuje się w Drzonowie, w gminie Biały Bór. Tamtejsza jednostka OSP również otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W tych dniach władze gminy podpisały umowę z inwestorem Farmy Wiatraków Biały Bór Sp. z o. o. o dofinansowaniu w kwocie 250 tysięcy złotych, które ma trafić do Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzonowie.

-W ślad za tym już za kilka tygodni pojawi się samochód pożarniczy. Spotkamy się w czerwcu na przywitaniu wozu. W tym czasie kolejne środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia tego wozu –poinformował Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Grzmot GrzmiącaGrzmot Grzmiąca

1 6

no to teraz możecie podpalać bo macie czym gasić ha ha 10:13, 30.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rodowity PolakRodowity Polak

8 1

Zawsze było czym gasić.. A co do podpaleń to hamuj.. Mam nadzieję że kiedyś będziesz potrzebował naszej pomocy! (Normalnym ludziom się tego nie życzy) 10:52, 30.05.2021


rolmopsrolmops

1 7

A jakie macie sikawki? na bateryjki? 10:15, 30.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TomyTomy

2 0

Na pewno większe od twojej 10cm.na kolanach bedziesz k.. prosił żeby przyjechali jak będzie *%#)!& ci się paliła *%#)!& łbie. 20:43, 30.05.2021


Razem z DruhamiRazem z Druhami

4 7

I nie zapominajcie, że ekipa pisowska chce Strażakom Ochotnikom odebrać wiele praw, (jest już projekt ustawy), zabrać im mundury, nazwę OSP, sprowadzić ich do poziomu wiejskich sikawkowych. Może nawet też odebrać lepszy sprzęt i oddać do gmin posłusznych pisbandzie. 10:41, 30.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSP podpalaOSP podpala

2 1

W Polsce strażacy podpalają żeby mieć co gasić gasić i za co...Kraina absurdu
https://osp.pl/artykuly/dwoch-strazakow-osp-zatrzymano-za-podpalenia-robili-to-dla-pieniedzy,21771/ 11:45, 30.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisiekMisiek

3 0

Brawo grzmiaca 20:11, 30.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

1 0

ŻEBY PROWADZIĆ TAKĄ OCHOTNICZĄ STRAŻ POŻARNĄ NO TO NAPEWNO TRZEBA MIEĆ TALENT I TAKIE DOSKONAŁE "WOJSKOWE ZACIĘCIE", BO WOJSKO Z FILOZOFIĄ IDZIE W PARZE, ALE RĄK DO PRACY JAK WIDAĆ ZAWSZE BRAKUJE, ALE JEST CZAD !!! 22:02, 07.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%