Zamknij
REKLAMA

W Grzmiącej zbudują PSZOK

09:00, 25.02.2021 | źródło: Gmina Grzmiąca
Skomentuj fot. Gmina Grzmiąca
REKLAMA

Jeszcze w tym roku mieszkańcy z terenu gminy Grzmiąca ujęci w gminnym systemie gospodarowania odpadami będą mogli bezpłatnie przekazać do PSZOK-u selektywnie zebrane odpady komunalne z wyłączeniem zmieszanych odpadów komunalnych, metali, odpadów zawierających azbest oraz kuchennych odpadów ulegających biodegradacji.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Wójt Patryk Makowski podpisał umowę z firmą Dar-Bud Przedsiębiorstwo - remontowo - budowlano - usługowe Dariusz Kuś na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 2 grudnia 2020 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Grzmiąca, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, ZMiGDP oraz Wykonawcy podczas, którego przekazano teren pod budowę PSZOK.

W ramach zadania planuje się adaptację istniejącego budynku usytuowanego przy ul. 1 Maja niedaleko Urzędu Gminy Grzmiąca. Teren zostanie ogrodzony i utwardzony kostką betonową oraz płytami jumbo. Ponadto zamontowane zostaną kamery monitoringu. W ramach adaptacji projektowane są przebudowa, remont, zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku oraz wykonanie przyłącza elektroenergetycznego i instalacji oświetlenia terenu.

Pierwotnie na budowę PSZOKU zaplanowano kwotę prawie 90 tys. zł jednak wnikliwa analiza stanu technicznego spowodowała, że wartość kosztorysowa robót znacznie wzrosła co przy z góry określonym poziomie dofinansowani skreślało inwestycje z realizacji. W związku z tym podjęto starania w celu zwiększenia wysokości dofinansowania, co w efekcie końcowym udało się osiągnąć. Po przeprowadzonym przetargu budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych opiewa na kwotę trochę ponad 483 tys. złotych. przy dofinansowaniu w wysokości 85 % kosztów kwalifikowanych pochodzących z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, działanie 2.2.

Warto przypomnieć, że porozumienie z przedstawicielami Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie na budowę PSZOK-u zostało zawarte 25 lutego 2016r.

(źródło: Gmina Grzmiąca)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

KostekKostek

3 0

Z 90 tys. zł na 483 tys. to niezły rozrzut, ponad czterokrotnie więcej! Czy to możliwe że aż tak podrożały materiały budowlane i usługi? 09:54, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikośNikoś

4 0

Niezła rozrzutność.... Po robocie sprawa dla prokuratora. Niech rozliczy robotę co do 1zł
11:46, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%