Zamknij
REKLAMA

Fundusz topnieje, Radacz pięknieje!

08:27, 14.05.2021 | źródło: UM Borne Sulinowo
Skomentuj fot. UM Borne Sulinowo
REKLAMA

Fundusz sołecki umożliwia realizację oddolnych inicjatyw i służy poprawie życia mieszkańców. Przykładem jego właściwego wykorzystania i zaangażowania w rozwój lokalny jest sołectwo Radacz, które w 2020 r. zrealizowało wszystkie zaplanowane w ramach funduszu sołeckiego przedsięwzięcia.

Dla sołectwa Radacz, zakupem koniecznym, wspierającym organizację spotkań i lokalnych imprez plenerowych, okazał się namiot imprezowy o wymiarach 5 m x 10 m oraz 9 kpl. zestawów biesiadnych o dł. 220 cm. Od teraz mieszkańcy sołectwa, bez względu na warunki atmosferyczne, mogą się spotykać i integrować na świeżym powietrzu.

Ze środków funduszu sołeckiego zostały również zrealizowane przedsięwzięcia w świetlicy wiejskiej w Radaczu. Zakupiono m.in.: komputer stacjonarny, kolorową drukarkę laserową i zestaw tonerów. Kluczowym zadaniem inwestycyjnym w świetlicy okazała się jednak wymiana wysłużonych drzwi, które zastąpiono energooszczędnymi, aluminiowymi drzwiami dwuskrzydłowymi. Zadbano również o tutejszych cyklistów, dla których przy budynku świetlicy zainstalowano stojak na rowery. Inicjatywa podniosła estetykę świetlicy wiejskiej w Radaczu, nadała jej nowego charakteru, poprawiła także bezpieczeństwo dzieci licznie korzystających z tego miejsca.

Z kolei w ramach zadania pn. „Estetyka wsi” zakupiono rośliny i krzewy ozdobne, którymi mieszkańcy przyozdobili sołectwo. Pięknie utrzymany teren zielony wzbogacił się także o nowoczesne betonowe ławki, które podniosły jego funkcjonalność i estetykę.

Realizacja przedsięwzięć w ramach funduszu sołeckiego to rezultat współdziałania mieszkańców sołectwa Radacz, sołtysa – p. Barbary Kurz i pracowników Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie.

Wartość środków finansowych przeznaczonych na powyższe zadania wyniosła 28.622,99 zł.

(źródło: UM Borne Sulinowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

EfektyEfekty

7 1

działań UM Borne Sulinowo możemy "podziwiać", gdy spojrzymy na Pałace w Radaczu i Juchowie oraz Dom Oficera w Bornem. Aby tak dalej, a zabytki następne pokolenia będą mogły podziwiać na starych zdjęciach i pocztówkach. 09:11, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

6 0

A radzacz to ktora dzielnica Szczecinka???? 09:32, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SpolecznikSpolecznik

5 0

I tak zaraz ławki rozkradaną, albo zniszczą to po co to stawiać ?! 10:45, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%