Zamknij
REKLAMA

Borne Sulinowo stawia na turystykę kajakową. Ruszyła milionowa inwestycja

13:37, 09.09.2020 | is/UM Borne Sulinowo
Skomentuj wizualizacja: UM Borne Sulinowo / Wartość projektu wyceniono na blisko 2,5 mln zł. Dofinansowanie wyniesie blisko 1,3 mln zł. Prace budowlane już się rozpoczęły, a ich finał zaplanowano na koniec przyszłego roku.
REKLAMA

W gminie Borne Sulinowo znajdują się tereny o niezwykłym potencjale turystycznym. Wyjątkowe krajobrazy, liczne jeziora, bajecznie piękna rzeka Piława, tajemnicze miasto Borne Sulinowo – to przesłanki skłaniające do częstego podejmowania tematu związanego z rozwojem turystyki na tym terenie. Potrzeb w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego jest bardzo wiele, ale w ubiegłym roku podjęto decyzję o współfinansowaniu inwestycji, jaką jest „Budowa infrastruktury kajakowej na szlaku kajakowym rzeką Piławą”.

Turystyka kajakowa przeżywa u nas swój renesans. Któż z nas nie skorzystał z tego rodzaju aktywności? Dlatego gmina Borne Sulinowo chce wypromować produkt turystyczny na miarę czasów – nowoczesny, ciekawy, konkurencyjny i przede wszystkim przyciągający turystów.

Turystyczna inwestycja obejmie budowę przystani kajakowych w Bornem Sulinowie i w pobliżu miejscowości Liszkowo. W Bornem Sulinowie zdemontowany zostanie istniejący pomost (tzw. „duży pomost”), w miejsce którego wybudowany zostanie nowy – rekreacyjno-cumowniczy. Bardzo ciekawymi elementami tej inwestycji będą hangar do przechowywania kajaków (na ok. 40 szt. kajaków) i budynek zaplecza przystani kajakowej, w którym znajdą się m.in. pomieszczania higieniczno–sanitarne (natryski, WC). Budynek usytuowany zostanie na terenie istniejącego w Bornem Sulinowie pola biwakowego. W pobliżu nie zabraknie obiektów małej architektury typu altany, ławostoły, stojaki rowerowe, drewniane leżaki, tablice informacyjne. Natomiast na działkach w pobliżu Liszkowa wybudowany zostanie pomost rekreacyjno–cumowniczy. Na pomoście powstanie altanka. Na szlaku kajakowym rzeką Piławą pojawią się oznakowania wodne i tablice informacyjne.

projekt: UM Borne Sulinowo

-Poprzez budowę infrastruktury kajakowej pragniemy wykorzystać to, co mamy turystycznie najcenniejszego – potencjał naszych lokalnych akwenów. Będziemy dążyć do tego, aby tak ważna aktywność, jaką jest szybko rozwijająca się w Polsce turystyka kajakowa, była u nas nowoczesna, dobrze zorganizowana i przede wszystkim bezpieczna.

-zapewniają władze gminy

Wartość projektu wyceniono na blisko 2,5 mln zł. Dofinansowanie wyniesie blisko 1,3 mln zł. Prace budowlane już się rozpoczęły, a ich finał zaplanowano na koniec przyszłego roku.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych.

(is/UM Borne Sulinowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

urzędnikurzędnik

9 0

w gminie Borne Sulinowo daw. Silnowo infrstruktura turystyczna od 30-tu lat w powijakach, tylko plany i prywata, więcej na razie nie dodam.
14:11, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

widzewidze

4 2

na razie "stara gwardia "nierobów ma się dobrze! Jednak mam nadzieję że nowa Burmistrz rozłupie ten beton i miasteczko z takim potencjałem będzie perełką w tym zaśniedziałym regionie ! 14:37, 09.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŚlepyŚlepy

6 0

Słabo gościu widzisz może nowa burmistrz ale stare układy powróciły i betonu będzie jeszcze więcej
Jakbyś znał historię miasta to byś wiedział kogo reprezentuje 😠 17:44, 09.09.2020


burybury

6 1

Budynki jak z horroru ,a ulice dziurawe jak ser szwajcarski ,turystyka dla wybranych . Widzę że się tu nie zmienia od lat 17:16, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PISuary wonPISuary won

0 3

Byli niemcy i ruscy - porzadek byl, dostali polaczki i wszystko rozkradziono i zrujnowano, zalosne 21:10, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UuuUuu

4 0

Jaka turystyka nawet pola namiotowego nie ma. Taki teren przy Sportowej nie wykorzystany. Przez tyle lat opuszczony. Zero infrastruktury. Nikt z urzędu tego nie dopilnował przez ostatnie lata. 22:29, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sara Sara

4 0

Przedmówcy mają rację. Mogłoby to być piękne miasteczko ale zaniedbania z roku na rok wszystko oddalają. Proszę przejechać się po Bornem, tylko główna ulica wygląda w miarę, reszta uliczek wola o naprawę i to szybką. Te straszydła koszarowe już dawno powinny zniknąć. Ale, jak????
Ktoś powinien się temu przyjrzeć i to dokładnie 01:11, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanielDaniel

1 0

Macie czyste powietrze, więc możecie inwestować i żyć z turystyki. W Szczecinku to niestety niemożliwe. 19:27, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytekPytek

3 1

A hulające po jeziorze skutery wodne będą miały ubaw z podtapiania kajakowiczów... Kilkanaście lat temu nad samym jeziorem były trzy wypożyczalnie kajaków. Teraz są też trzy, ale w mieście. Współpływanie kajakiem w obecności skuterów i motorówek, to żadna przyjemność... A może na jeziorze zostanie ustanowiona strefa ciszy? 21:04, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%