Zamknij
REKLAMA

W Łubowie podsumowano projekt „Fotografia w oczach dzieci”.

10.42, 27.11.2022 . Aktualizacja: 10.47, 27.11.2022
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Piękne zdjęcia, retro stylizacje, a przede wszystkim świetna zabawa stały się udziałem trzynastki uczestników biorących udział w projekcie „Fotografia w oczach dzieci”. Efekty kilkutygodniowej pracy najmłodszych - po obu stronach obiektywu - mogliśmy podziwiać podczas piątkowego wernisażu w Łubowie.

[FOTORELACJA]6912[/FOTORELACJA]

„Dzieci Kapitana Nemo – Edycja III”, to projekt historyczny dla dzieci i młodzieży pomiędzy 10 a 18 rokiem życia, mający za zadanie przybliżać historie wybitnych i nie tak powszechnie znanych Polaków, którzy osiągnęli sukces naukowy, artystyczny lub biznesowy. Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie, wraz z trzynastką dzieci z filii MBP z Łubowa i Silnowa, postawiła na Konrada Brandela - wybitnego fotografa, wizjonera i konstruktora aparatów fotograficznych.

Tym sposobem od 12 września, aż do 25 listopada, młodzi uczestnicy projektu zgłębiali tajniki fotografii, poznawali podstawy obsługi programów graficznych i uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich.

Damian Kozieł przybliżył im podstawy fotografii prasowej i portretowej, a także wyjaśnił zasadę działania aparatu fotograficznego. Zdobytą wiedzę młodzież przekuwała w czyny pod czujnym okiem Magdaleny Haas, a Luiza Kostrubiec - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pierwszych Osadników w Łubowie, przeprowadziła warsztaty z podstaw redagowania tekstu. Dodatkowo szczecineccy dziennikarze pracujący w redakcji Głosu Koszalińskiego i studiu Telewizji Zachód zaprosili dzieci na spotkanie i pokazali od kuchni pracę dziennikarza. Dopełnieniem cyklu zajęć były warsztaty z Danielem Graszką, który w przystępny i kreatywny sposób objaśnił zasady cyfrowej obróbki zdjęć.

Efekty dobrze spędzonego czasu mogliśmy zobaczyć podczas piątkowego (25 listopada) spotkania na sali wiejskiej w Łubowie. Kilkadziesiąt fotografii - portretów i scenek rodzajowych – zaskakiwało wysokim poziomem i błyskotliwym podejściem do ujętego tematu. Część uczestników postawiła na klimat retro i eleganckie stylizacje rodem z dawnych dworków, inni na styl ludyczny i mocną inspirację życiem dziadków.

Rozstrzygnięto również konkurs wiedzy na temat życia i działalności Konrada Brandela, którego zwycięzcy (i nie tylko) mogli liczyć na piękne nagrody.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%