Zamknij
REKLAMA

BORNE SULINOWO. Nowe przystanie kajakowe prawie gotowe

14.09, 15.11.2022 mg Aktualizacja: 14.10, 15.11.2022
Skomentuj fot. Gmina Borne Sulinowo
REKLAMA

To jedna z największych w ostatnich latach nawodna inwestycja zrealizowana w gminie Borne Sulinowo. Mowa o budowie dwóch przystani kajakowych dedykowanych miłośnikom tego typu wodnych wypraw. Jeden z obiektów powstaje w samym Bornem Sulinowie, drugi zlokalizowany jest w pobliżu miejscowości Liszkowo oraz na oznakowaniu szlaku kajakowego rzeką Piławą.

[FOTORELACJA]6892[/FOTORELACJA]

Inwestycja ta prowadzona jest w ramach projektu pod nazwą „Rozwój infrastruktury kajakowej na terenie Dorzecza Parsęty” realizowanego w partnerstwie ze Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, działania 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych – infrastruktura kajakowa śródlądowa.

Inwestycja, dedykowana zarówno mieszkańcom, jak i turystom, obejmie budowę przystani kajakowych w Bornem Sulinowie i w pobliżu miejscowości Liszkowo.

W Bornem Sulinowie zdemontowany został istniejący pomost, w miejsce którego wybudowany został nowy rekreacyjno-cumowniczy obiekt. Wraz z pomostem powstał także hangar do przechowywania kajaków (na ok. 40 szt. kajaków) i budynek zaplecza przystani kajakowej, w którym znajdą się m.in. pomieszczania higieniczno–sanitarne. Budynek usytuowany zostanie na terenie istniejącego w Bornem Sulinowie pola biwakowego. Inwestycja zakłada także posadowienie w pobliżu obiektów małej architektury typu: altany, ławostoły, stojaki rowerowe, drewniane leżaki, tablice informacyjne.

Z kolei w pobliżu Liszkowa wybudowany zostanie pomost rekreacyjno–cumowniczy. Na pomoście powstanie również altanka. Natomiast na samym szlaku kajakowym rzeką Piławą pojawią się oznakowania wodne i tablice informacyjne.

Wartość projektu dla Gminy Borne Sulinowo wynosi blisko 3,5 mln zł. Znaczna część środków, bo 2 mln złotych, na jego realizację trafiła do gminy w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(mg)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

NikodemNikodem

2 0

Po co komu czyste i zagospodarowane jezioro, jak można mieć mural? 14:15, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MelMel

2 0

Ci z drogami w mieście w tym osiedla i na wioskach ? Jeszcze są miejscowości do których są tylko drogi polne , jesienią i zima karetka nie dojedzie. I to jest XXI wiek ?! 14:17, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

2 1

Wszystko pięknie ładnie do czasu aż wypłyną skutery, kto dotrze kajakiem do przystani można będzie mówić o szczęściu. 15:39, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

4 0

Nemo, zastanów się co piszesz, a jeżeli coś chcesz napisać to najpierw pomyśl. Bornemu jak tlenu potrzeba turystów, mieszkańców. Trzeba wszystkich pogodzić - i tych na kajakach i na skuterach, wyznaczyć strefy i tego pilnować, represjonować osoby naruszające 19:43, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%