Zamknij
REKLAMA

Powstaje trasa rowerowa Borne Sulinowo - Łubowo. Na jakim etapie są prace?

13.56, 28.09.2022 . Aktualizacja: 13.58, 28.09.2022
Skomentuj fot. WZP
REKLAMA

Powstaje prawie 10 km drogi rowerowej. Jest to część Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Trwa budowa 10 km drogi rowerowej z Łubowa do Bornego Sulinowa. To element Trasy Pojezierzy Zachodnich.

Na jakim etapie są prace?

-Coraz większa część odcinka pokrywa się asfaltem. Mamy go już po obu stronach mostu na Piławie. Wykonawca zaczął prace również od strony Łubowa, gdzie przez pierwszy kilometr droga biegnie wzdłuż linii kolejowej a później odbija do Bornego. Na dniach zaczyna się remont konstrukcji mostu na Piławie i przystosowanie jej dla ruchu rowerzystów.

– informują zleceniodawcy.

Koniec prac zaplanowany jest na koniec października.

Trasa Pojezierzy Zachodnich, będąca częścią „Koncepcji sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego”, to inwestycja realizowana przez Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego i finansowana w 85% z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 i w 15% z budżetu Woj. Zachodniopomorskiego i partnera projektu – Gminy Borne Sulinowo.

Wspomniany odcinek trasy, powstaje m.in. na gruntach Skarbu Państwa będących w zarządzie Nadleśnictwa Borne Sulinowo. Jest jedną z atrakcyjniejszych i malowniczych części tej trasy. Prowadzić będzie po linii byłego nasypu kolejowego relacji Borne Sulinowo – Łubowo. W jego przebiegu, na dawnym moście kolejowym, zlokalizowana zostanie platforma widokowa i punkt pomiaru natężenia ruchu rowerowego.

W ramach zadania powstanie łączący Łubowo i Borne Sulinowo ok. 10-kilometrowy odcinek trasy o szer. 2,0 m i nawierzchni utwardzonej bitumicznej z poboczami utwardzonymi o szer. 0,5 m strona prawa i 0,5 m strona lewa.

Trasa Pojezierzy Zachodnich

Trasa Pojezierzy Zachodnich ma dwie odnogi w zachodniej części województwa: jedną – biegnącą od granicy z Niemcami przez Szczecin i Stargard w kierunku Pojezierza Ińskiego, drugą – od granicy z Niemcami w okolicach Cedyni przez Myślibórz, Barlinek, Choszczno w kierunku Ińska (gdzie łączy się z „odnogą szczecińską”). Dalej przebiega przez Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Czaplinek do Szczecinka i w gminie Biały Bór dochodzi do granicy z woj. pomorskim. Szlak łączy główne ośrodki miejskie (Szczecin, Stargard) z największym miastem leżącym przy wschodniej granicy województwa – Szczecinkiem. Przebiega przez cztery Parki Krajobrazowe (Cedyński, Barlinecko – Gorzowski, Iński i Drawski) oraz obszary o wysokich walorach krajobrazowych. Po dotarciu do granicy z woj. pomorskim będzie miała ciąg dalszy jako Subregionalna Trasa Rowerowa, biegnąca przez Miastko i Malbork w stronę granicy z Litwą.

Długość Trasy Pojezierzy Zachodnich na jej przebiegu z Cedyni wynosi 329,09 km, natomiast na przebiegu łącznika ze Szczecina – 264,08 km. W dalszej perspektywie czasowej regionalne trasy rowerowe, w tym Trasa Pojezierzy Zachodnich, stanowić będą część europejskiej sieci Eurovelo 20 z Berlina do Tallina.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

PiS to PIC!PiS to PIC!

14 1

Aż wierzyć się nie chce, że ścieżka rowerowa z nawierzchnią asfaltową mogłaby wcale nie powstać, gdyż wpływowy leśnik członek jedynie słusznej partii okazał się hamulcowym całej inwestycji blokował i opóźniał ją przez wiele miesięcy (jak mawiają dobrze zorientowani podobno??? chodziło o żywotne interesy mieszkaniowe leśnika radnego powiatowego z partii władzy o których niedawno pisała Gazeta Wyborcza). 14:30, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kris Kris

1 6

Bzdura , ten właśnie leśnik stawał na głowie i pomagał ile tylko mógł w tej sprawie. To przygotowujący projekt ( typowi hamulcowi) nic a nic nie pomagali. Sensacje GW to hejt i nieprawda , jak widać nie toleruje się ludzi doskonale wykształconych i bardzo
mądrych mających tytuły naukowe . Zazdrośnicy. 07:57, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tylko PiS!!!Tylko PiS!!!

5 0

Faktycznie stanął na głowie i załatwił sobie mieszkanie (dom)151 m z części budynków Nadleśnictwa Borne Sulinowo za 5% wartości. Młodzi, którzy mają kredyty powinni się zwrócić do "leśnika" by im też takie lub mniejsze załatwił :)
https://wyborcza.pl/7,177851,28901124,lasy-panstwowe-mialy-nie-sprzedawac-budynku-ale-jak-lesnik.html 09:25, 29.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AniaAnia

0 3

Kupił i wszystko jest zgodne z prawem, masz wątpliwości do zgłoś to do CBA. Wyborcza kłamie jak TVN i rossija, każdy leśnik ma takie same prawo i nic tobie do tego. Kolejarze , wojskowi , policjanci , strażacy itd w tym i leśnicy mają takie przywileje i póki co wszyscy z tego korzystają. I to obudzenie jest żałosne, 15:23, 29.09.2022


PiS na swoim......PiS na swoim......

3 0

Co wy tak natego leśnika narzekacie, biedny jest to mu się należało i kupił za kilkanaście tysięcy, bo dla członków PiS wszystko jest możliwe, to jest to mieszkanie co obiecał Morawiecki.
Leśnik to biedak od momentu awansu do RDLP w Szczecinku w 2015 roku zarobil niewiele niecałe 2 000 000,00 (dwa miliony złotych) więc biedny nie stać go było na mieszkanie za prawie 600 000,00 złotych. Przecież każdy może zgłosić się do nadleśnictwa i kupić za kilkanaście tysięcy złotych super mieszkanko.
A teraz serio, po co jegomość został radnym powiatowym z partii PiS za parę złotych miesięcznie? To oczywiste, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy tylko by załatwiać to co wydaje się niemożliwe dzięki partii władzy wszystko można. Ciekawi mnie jak ten jegomość spojrzy ludziom prosto w oczy, pewnie szybko trafi na emeryturę z sowitą odprawą ?
Trzymam kciuki, że mieszkanie będzie musiał oddać po zmianie władzy,a wolna prokuratura doprowadzi kilka osób za ten przekręt na wokandę. 17:24, 29.09.2022


tommytommy

4 0

Pytanie : Kiedy powstanie ścieżka Szczecinek -Borne ?????Była by mega atrakcja ze zwiedzaniem bunkrów , wrzosowisk itp 20:59, 29.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%