Samorząd województwa wesprze organizację dodatkowych lekcji i zajęć edukacyjnych. Dzieci i młodzież skorzysta m.in. z pomocy psychologicznej czy zajęć wyrównawczych. Takie możliwości będą w Białogardzie i Świnoujściu. W najbliższym czasie podobne działania maja być prowadzone również w Białym Borze.
Pomoc psychologiczna, wsparcie pedagogiczne, terapia, lekcje wyrównawcze – to propozycje dodatkowych popołudniowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z powiatu białogardzkiego. Karlińskie stowarzyszenie „Stonoga” zamierza zrealizować je w drugiej połowie września w ramach projektu „Terapia po godzinach” na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Białogardzie. Wszystko po to, by dzieci i młodzież zyskała większą pewność siebie, podniosła swoją samoocenę oraz uzupełniła braki wiedzy wynikające z tempa nauki, indywidualnych uzdolnień czy trudności. Urząd Marszałkowski wesprze zadanie kwotą 10 tys. zł.
– Szkoły to placówki szczególnie dotknięte przez pandemię koronawirusa. Nowa forma organizacji zajęć lekcyjnych była bardzo trudna, niekiedy mocno niedostosowana do możliwości i potrzeb uczniów. To spowodowało braki w przyswajaniu wiedzy i zrodziło kłopoty natury psychologiczno-pedagogicznej. Działania zaoferowane przez stowarzyszenie „Stonoga” z Karlina zdecydowaliśmy się dofinansować, bo to ciekawy projekt, niezwykle potrzebny, o szlachetnym celu – mówi członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek.
Na dodatkowe zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022 mogą liczyć także uczniowie Technikum dla Młodzieży przy Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu. W tym przypadku chodzi o dodatkowe godziny polskiego dla uczniów niebędących obywatelami polskimi, których znajomość języka nie pozwala na swobodne korzystanie z nauki. Samorząd województwa wykorzystując zapisy ustawy Prawo oświatowe wyraził zgodę na zwiększenie liczby godzin języka polskiego w tygodniu w sumie dla 4 osób. Jeden uczeń przyjechał z Gruzji, trzech z Ukrainy.
– Te drobne z pozoru działania ułatwiają osobom spoza Polski dobry start na terenie naszego kraju. Biorąc pod uwagę demografię i zapotrzebowanie ze strony rynku pracy – samorząd województwa musi tworzyć sprzyjające warunki dla wszystkich, którzy chcą związać swoją przyszłość z regionem – zaznacza Stanisław Wziątek.
Podobne działania związane z nauką języka polskiego planowane są także w I Liceum Ogólnokształcącym w Białym Borze, do którego uczęszcza mniejszość ukraińska i Ukraińcy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu iszczecinek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Stop imigracji. Demonstracja także w Szczecinku
Bać się trzeba nie imigrantów bo oni tu pracują, a tych nierobów z karkami typu Bąkiewicz i inni "patrioci" co wydolili Polskę na setki milionów, wyprowadzając pieniądze przez różne spółki, fundacje oczywiście z konieczną nazwą "patriotyczne" lub "narodowe".
Gość
21:13, 2025-07-15
Stop imigracji. Demonstracja także w Szczecinku
Ty tak serio, czy po zażyciu? Jeśli to drugie, to zmień dostawcę. "prawdziwy partriota" najpierw z zerowymi kompetencjmi golił spółkę z Połczyna, a teraz kumpel tego zbira i damskiego boksera bąkiewicza. No brawo!
Pani
21:08, 2025-07-15
Stop imigracji. Demonstracja także w Szczecinku
Wszystkich inżynierów kierować na Sójcze Wzgórze do naszej umiłowanej posłanki i jej ekipy.
Yayco
21:00, 2025-07-15
Stop imigracji. Demonstracja także w Szczecinku
Niech zajdą na ulicę Kochanowskiego, tam w pewnym domku jest bardzo kolorowo, żeby nie powiedzieć asfaltowo.
zielony domek
20:59, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz