Zamknij
REKLAMA

BIAŁY BÓR. Był posterunek policji, jest żłobek.

14:38, 04.02.2021 | r.
Skomentuj fot. Mateusz Sienkiewicz / Polskie Radio Koszalin
REKLAMA

Wyczekiwana od lat placówka wreszcie rozpoczyna działalność. W miejskim żłobku "Maluch" w Białym Borze opieką objętych zostanie 15 dzieci. Trwa rekrutacja.

Przebudowa byłego komisariatu na potrzeby żłobka kosztowała ponad 900 tys. złotych. Pół miliona złotych gmina pozyskała z rządowego programu Maluch+. Pozostałą kwotę zarezerwowano w samorządowym budżecie.

Postanowiliśmy przejąć budynek po komisariacie policji, jest to przestrzeń jakiej w naszej gminie zdecydowanie brakowało. Jedyne co zostało ze starego lokalu to pokój kierownika posterunku, który obecnie jest miejscem do leżakowania. Budynek był bardzo stary, musieliśmy wymienić dach, ocieplić, wymienić ogrzewanie, przeprowadzić całkowity remont pomieszczeń. Wszystko przygotowane jest dla potrzeb dzieci w wieku od 0,5 - 3 lat. Budynek został zaprojektowany od zera, odnowiony nowocześnie, we wszystkich pomieszczeniach jest ogrzewanie podłogowe, przygotowano także plac zabaw oraz miejsce parkingowe.

-Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru

Dzieci i ich rodzice mogli od razu zapoznać się z obiektem i kadrą żłobka. Placówka już działa w pełnym zakresie.

(r.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Xx Xx

1 0

Wielki sukces pierwszy żłobek w Białym Borze i to jaki najdroższy w Polsce tj. 1800zł netto , ale z tego Gmina 1100 zł dopłaca. Czyli oprócz wody bardzo taniej w Białym Borze mamy jeszcze tani żłobek. Pozdrawiam 22:55, 04.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%