Zamknij
REKLAMA

Białoborski „Piknik Miejski” z farmą wiatrową w tle.

07:10, 16.05.2022 | .
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

W minioną sobotę (14 maja), w godzinach popołudniowych, białoborski Plac Strażacki wypełnił gwar mieszkańców oraz liczne stoiska gastronomiczne. Wszystko za sprawą „Pikniku Miejskiego”, na który zaprosiła Farma Wiatrowa Biały Bór, Gmina Biały Bór oraz Białoborskie Centrum Kultury i Rekreacji.

Na odwiedzających czekały stragany ze specjałami z grilla, pikantne zupy oraz gorące napoje. Z myślą o najmłodszych uczestnikach zadbano o lody, popcorn oraz lemoniadę. Przygotowano też strefę dmuchańców, szereg stanowisk do gier zręcznościowych oraz obowiązkowy punkt każdej szanującej się imprezy dla dzieci, czyli malowanie buziek.

Obleganą atrakcją było miejsce, gdzie każdy chętny mógł odbyć wirtualną wycieczkę po farmie wiatrowej. Przypomnijmy, że białoborska farma składająca się z 42 turbin wiatrowych Vestas V126 o łącznej mocy 144,9 MW, jest jedną z największych tego typu elektrowni w Polsce. Inwestorzy podają, że wytworzona tu energia będzie w stanie zasilić ponad 100 tys. gospodarstw domowych, przyczyniając się do rocznej redukcji emisji CO2 o ponad 300 tys. ton.

Dodatkowo, by zwiększyć wśród młodych pokoleń świadomość ekologiczną, promować odnawialne źródła energii, a jednocześnie wspierać młode talenty, Farma Wiatrowa Biały Bór zorganizowała konkurs dla dzieci i młodzieży pt. „Wiatraki Białego Boru”. Grupa wiekowa 13 – 19 lat miała okazję pokazać swe umiejętności w zakresie fotografii, natomiast grupa 6 – 12 lat, wyrazić się poprzez prace plastyczne. Gotowe dzieła, często w formie przestrzennych konstrukcji wykorzystujących materiały z recyklingu, można było podziwiać podczas pikniku w specjalnie przygotowanym namiocie.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AgaAga

0 1

Fajnie było tylko trochę chłodno. 12:27, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%