Zamknij
REKLAMA

Białoborski boom inwestycyjny . Odnowa dwóch miejscowości

17:42, 26.11.2021 | Mateusz Węsierski / miastko24.pl
Skomentuj fot. Mateusz Węsierski / Gazeta Miastecka
REKLAMA

Tak dużej ilości zewnętrznych środków do tej pory w gminie Biały Bór nie było. Burmistrz Paweł Mikołajewski jest bardzo zadowolony z ostatniego rozdania środków z programu Polski Ład. Gmina pozyskała dofinansowanie na kompleksowy remont dróg w miejscowościach Trzebiele i Biały Dwór. To jednak nie wszystko, bo wcześniej pozyskano też inne fundusze, za które wyremontowana będzie między innymi droga we wsi Dołgie. Dzięki temu nadrobione zostaną zaległości sprzed kilkudziesięciu lat.

- Na Trzebiele otrzymaliśmy 3,4 mln zł, a na Biały Dwór - 3,2 mln zł. Za te pieniądze w każdej z tych miejscowości wykonana zostanie nie tylko nowa droga, ale i chodniki, oświetlenie czy kanalizacja deszczowa. Będzie to całkowita zmiana standardu życia w tych miejscowościach - cieszy się burmistrz Paweł Mikołajewski.

Zapowiada on, że będzie składał kolejny wniosek do programu Polski Ład, bo następny nabór wniosków ogłoszony ma być w listopadzie lub w grudniu.

- Skuteczność naszych działań w tej kadencji jest najlepsza od lat. Nigdy tak nie było, żebyśmy wykonali inwestycje o takiej wartości, jak obecnie, a jeszcze mnóstwo rzeczy przed nami - zaznacza Paweł Mikołajewski.

Na rozpatrzenie czeka jeszcze wniosek dotyczący modernizacji ulicy Polnej w Białym Borze. Są też przygotowywane kolejne dokumentacje pod kątem następnych, planowanych remontów.

- To otwarcie białoborskich inwestycji! - ogłasza dumnie burmistrz.

Co ważne, z Polskiego Ładu gmina uzyskała, tak jak wszystkie samorządy, dofinansowanie w wysokości 95 proc. wartości inwestycji. Wymagany mały wkład ze strony samorządu oznacza, że gmina własne środki będzie mogła przeznaczyć na inne inwestycje. Burmistrz Mikołajewski ma plany, aby przygotować dokumentację techniczną, dotyczącą budowy drogi do Białki, drogi powiatowej do Grabowa i wielu innych tras. Wszystkie te remonty krok po kroku mają być realizowane.

W tym rozdaniu Polskiego Ładu nie przeszła niestety rewitalizacja centrum Białego Boru w postaci budowy małego rynku. Gmina poszuka na to środków z innego źródła, bo według wytycznych w Polskim Ładzie preferowane są inwestycje drogowe.

Wcześniej gminie udało się pozyskać środki na modernizację drogi we wsi Dołgie. Nowa nawierzchnia ma być wykonana do 10 grudnia. Gmina na tę inwestycję pozyskała 1,5 mln zł, ale po przetargu pojawiła się kolejna dobra informacja, bo najtańsza, przedstawiona gminie oferta w tym przypadku, opiewa na kwotę 950 tys. zł. Roboty wykona firma Terbud ze Szczecinka. Za dodatkowe, wolne środki wykonane zostanie jeszcze oświetlenie. Remont nie dotyczy powiatowej drogi dojazdowej do wsi Dołgie, ale gruntówki znajdującej się w miejscowości. To najstarszy i najbardziej zaniedbany odcinek o długości 650 m. aż do znajdującej się dalej plaży.

[DW]25968[/DW]

 

(Mateusz Węsierski / miastko24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

🇵🇱🇵🇱

10 4

Boom inwestycyjny podatników panie burmistrzu....a nie pański.....bo to ciężko pracujący ludzie płacą podatki, żeby Pan mógł ogłosić sukces......słabe te burmistrzowanie 20:02, 26.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObywatelkaObywatelka

6 3

W całej Polsce tak masz.
Płacisz podatki, a rządzący chwalą się sukcesami przy wydawaniu pieniędzy z tychże. 23:58, 26.11.2021


BOOM BOOMBOOM BOOM

8 1

Taki boom jak i w Szczecinku. Cały ten region jest boom.
Chodniki, place zabaw, kilka nowych jezdni i bonzaje.
I dużo gadania o tym. Nawet nowe przejście dla pieszych będzie!
Jak tam strefa ekonomiczna? BOOM? 20:12, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UbawiłUbawił

3 2

Mnie do łez boomm Pafki. 22:45, 26.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

annaaannaa

1 0

,Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:
.
www.e-sponsorka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 12:01, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SZPAGACIK +++SARCOFASZPAGACIK +++SARCOFA

4 0

BIALY BOR MKNIE I LECI DO GORY I TAM TAK NA PRAWDE CALY CZAS COS SIE DZIEJE DOBREGO I WIDAC AMBITNE WYNIKI NA SKALI MIASTA I NA SKALI REGIONU! 16:57, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

1 8

Tak trzymaj Mikołaju, cały czas do przodu !! 18:53, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoommmBoommm

4 2

To niech sobie zamieszka w swojej gminie pier....ony lokalny patriota 20:19, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz GłowackiTomasz Głowacki

8 1

JAK NA RAZIE TO JEST BOOOM NA WIATRAKI GDZIE KRAJOBRAZ WYGLADA JAK BONANZA KOCHANI GDZIE JAKIE FIRMY KTORE ZATRUDNIAJA WAS I WAM PŁACA GODNE ZAROBKI NIE MA ALE JEST POLSKI ŁAD TO TYLKO WASZE PODATKI A BURMISTRZ SIE CIESZY JAK DZIECKO BIDA Z NEDZA POGANIA JAK BYSCIE NIE KOMBINOWALI TO PEWNIE WILKI JUZ BY OPANOWAŁY CAŁA OKOLICE MYDLA WAM MOZGI FIRMY FIRMY I GODNA PRACA I ZAROBKI TO BEDZIECIE DRUGIM DUBAJEM A NIE PEŁNO TAKICH CO CHCA KAWAŁEK TORTU UGRYZ WRAZ Z PANIA BYŁA SOŁTYS Z PRZYBRDY OTWORZCIE OCZY SZEROKO POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE Z KRAKOWA 13:13, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%