Zamknij
REKLAMA

Ruszyła przebudowa drogi od miejscowości Ostrowąsy do drogi wojewódzkiej

11:12, 30.09.2021 | źródło: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
Skomentuj fot. Piotr Rozmus
REKLAMA

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Ostrowąsy do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 171. Na realizację inwestycji Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł.   

To na pewno dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości z gminy Barwice.  Wykonawcą zadania wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest sprawdzona i niejednokrotnie współpracująca z samorządem powiatowym firma POL-DRÓG S.A. z Drawska Pomorskiego. Koszt inwestycji to nieco ponad 2 038 mln zł. Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł. Co ważne realizowane zadanie jest kontynuacją tego z 2020 roku, dotyczącego przebudowy odcinka drogi od przejazdu kolejowego w miejscowości Grzmiąca. Nowe przedsięwzięcie zapewni zatem spójność terytorialną rzeczonego obszaru i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Droga zostanie przebudowana na odcinku 1,2 km wraz z remontem obiektów inżynierskich – wiaduktu i mostu na rzece Gęsiej. Droga zostanie przedłużona do 6 metrów (z wyjątkiem wiaduktu, gdzie jej szerokość wyniesie 4,40m oraz odcinka na łuku poziomym za wiaduktem o szerokości 7m). Ponadto zostaną wykonane zjazdy oraz obustronne pobocza. Remont wiaduktu i mostu obejmuje wymianę nawierzchni oraz ograniczenie jezdni krawężnikami. W końcowym etapie prac zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe oraz odmulenie rowów. Obecnie trwają prace ziemne – korytowanie pod konstrukcję drogi i zjazdów. Inwestycja powinna znaleźć swój finał do końca listopada br.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Szczecinku)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut
REKLAMA

komentarz (1)

JanJan

4 0

"Droga zostanie przedłużona do 6 metrów" czy może poszerzona? Kto to pisze? 20:23, 30.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%