Zamknij
REKLAMA

Biegniemy oddzielnie, pomagamy wspólnie. Pobiegli po nowe serce dla Frania.

20:09, 02.05.2021 | Magdalena Michalska
Skomentuj fot. Magdalena Michalska
REKLAMA

Niedzielne przedpołudnie (2 maja) w Barwicach można było spędzić naprawdę aktywnie. Grupa około pięćdziesięciu osób, pomimo chłodu i deszczu zebrała się na miejscowym Orliku, by wspólnie świętować dzień flagi i uczestniczyć w biegu charytatywnym na rzecz małego Frania Brzeczki – chłopczyka z ciężką wadą serca.

[FOTORELACJA]6088[/FOTORELACJA]

W akcji wziąć udział mógł każdy, niezależnie od wieku i formy sportowej, wyznaczoną trasę 5 km, można było bowiem pokonać biegiem, na kijkach lub po prostu piechotą.

Do aktywności zachęcał sam burmistrz Mariusz Kieling.

– Pomoc Franiowi to dla mnie sprawa po części osobista – wyjaśnił. – Znam pana Bartka (tatę Frania), który z pochodzenia jest barwiczaninem i który pod moim kierunkiem trenował siatkówkę. Dlatego z przyjemnością odpowiadam na apel o pomoc. Dziś nie rywalizujemy, nie walczymy o pierwszeństwo. Zwycięzca tego biegu jest jeden i jest nim Farnciszek Brzeczka.

Zgromadzeni, wśród których nie zabrakło rodzin z dziećmi, przedstawicieli szczecineckiego Teamu Biegowego oraz entuzjastów sportowych z Koszalina, odbyli krótką rozgrzewkę przy muzyce i pokonali wyznaczoną trasę z uśmiechem na ustach.

Mimo, że impreza miała charakter rekreacyjny, z kronikarskiego obowiązku odnotowaliśmy, iż najlepszy wynik uzyskała rodzina państwa Foltyniewicz, w składzie tata Maciej oraz córki Hanna i Zofia, z czasem 19:58!

Po aktywności sportowej, przyszedł czas na odrobinę rozrywki. Wśród wszystkich dzieci rozlosowano podarki przygotowane przez państwa Brzeczka, wśród dorosłych nagrody od Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz Urzędu Miejskiego w Barwicach. Nagrodę główną – voucher do restauracji ufundowany przez Dwór Pomorski – Luboradza, wylosował… tata Franciszka!

Państwo Brzeczka nie zamierzają jednak zatrzymać nagrody dla siebie. Już wkrótce voucher trafi na licytację, z której dochód, podobnie jak wpisowe na biegu, zasili konto fundacji Siępomaga.

O spełnionym dobrym uczynku wszystkim biegaczom przypomni piękny, pamiątkowy medal w kształcie serca z napisem „Pomagamy Franiowi, by mieć chorobę z głowy”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

covid lifecovid life

3 7

Nikt nie ma masek....tylko zarazę roznoszą
Barwice to stan umysłu...
22:15, 02.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AQQ.AQQ.

3 2

Nie oglądaj TV bo ci się mózg lasuje. 09:30, 03.05.2021


jędrekjędrek

6 0

Ja dzisiaj pojadę rowerem dookoła jeziora: też dla Frania, ale wątpię czy od mojej jazdy poprawi się jego zdrowie... 09:58, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RodzicRodzic

2 1

Oprawi stan psychiczny rodziców każdy rodzic mające chore dziecko dobrze o tym wie 10:26, 03.05.2021


Miłosierdzie gminyMiłosierdzie gminy

5 6

Franek jest chory...a ci łącznie z burmistrzem zamiast rzeczywiście pomóc i szukać jakiegoś lekarza to się bawią i nazywają to pomocą szukając poklasku w mediach....Hipokryzja....och jacy jesteście dobrzy bo bez maski w czasach covidu pobiegacie....Akcja bez sensu....Załatwcie mu lekarza i operację a nie bez sensu biegacie i lansujecie się na czyjejś krzywdzie 10:25, 03.05.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

RodzicRodzic

3 1

Abyś miał /miała zdrowe dzieci a Twój opis wskazuje ze nie znasz historii Frania ja dla niego 15 km zrobiłem 10:28, 03.05.2021


YokoYoko

3 0

Termin operacji wyznaczony w Austrii. Jaki lans....Ludzie płacili za bieg na operację dziecka. 10:09, 04.05.2021


UczestniczkaUczestniczka

3 1

Nigdy nie odpowiadam na takie treści
Jednak Tym Razem Tak
Akurat Mi nikt nie będzie dyktował kiedy i w jakiej formie mam Pomagać
Oby więcej Osób "Lansowało" się tak jak My to i środków na koncie Potrzebujących będzie Więcej
Brawa Dla Rodziny Frania za Pomysł Biegu ---- To Nie była Akcja Bez Sensu :)
Franiu Dla Ciebie Wylansuje się Jeszcze NIE Raz :)

15:10, 04.05.2021


StewardessaStewardessa

2 1

Drogi Panie/ni”miłosiernie gminy” bieg charytatywny to nie lansowanie się w telewizji! I w mediach społecznościowych, to dobra akcja mająca na celu pomoc i rozgłos, by inni również mogli wspomóc chorego Frania! Także jeśli chce Pan/ Pani prawic morały jak można pomoc, to może czas wziąć się do pracy i to po prostu zrobić, a nie oczerniać ludzi za to że dołączyli się do akcji zorganizowanej przez dobrych ludzi! 23:44, 04.05.2021


PodziwiamPodziwiam

6 2

Dobra akcja i twardzi biegacze. Padało, było zimno i ogólnie nie mało komu chciałoby się tyłek ruszyć z domu. Brawo!👊 11:53, 03.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jola_62Jola_62

2 1

Radzę przebiec chociaż kilometr w masce, to może zobaczysz jak można w niej oddychać podczas intensywnego biegu :)
Radzę nie hejtować tylko ruszyć cztery litery i pomoc komuś, kto tego potrzebuje. Mniej zawiści, a więcej serca. ;)
16:55, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%